Економічна мотивація Росії в створенні Митного союзу дуже слабка

23 березня 09:30

Частка товарного експорту Росії в МС становить лише 7,4%, а імпорту ще менше - лише 5,7%. Натомість частка зовнішньоторговельного обороту з ЄС досягає половини.

 

В Митному союзі мало економіки
В Митному союзі мало економіки

Економічна мотивація Росії в створенні Митного союзу насправді дуже слабка. Для російського бізнесу інтеграційна привабливість тяжіє не до СНД, а до ЄС і Китаю.

Про це в своїй статті для ZN.UA пише директор Інституту стратегічних оцінок при президентському фонді Леоніда Кучми "Україна", академік НААН, доктор економічних наук, професор Павло Гайдуцький з посиланням на результати дослідження, проведеного інститутом.

"Географічна структура зовнішньоекономічної діяльності Росії характеризується дуже слабким інтеграційним потенціалом щодо Митного союзу. Так, частка товарного експорту Росії в МС становить лише 7,4%, а імпорту ще менше - лише 5,7%. Натомість частка зовнішньоторговельного обороту з ЄС досягає половини. Майже стільки ж припадає на інші країни і найбільше - на Китай. І це не вина Росії і її влади. Головна причина - бізнес інтереси", - підкреслив Гайдуцький.

Разом з тим Росія активно перемикається на торгівлю з Китаєм. "Імпорт у Росію з Китаю вже перевищив імпорт з СНД. Ще більш слабка зовнішня торгівля інноваційної продукцією. Росія імпортує з країн СНД тільки 3% високотехнологічних товарів, але 35% - з країн ЄС та 62% - з інших країн світу. Отже, для російського бізнесу інтеграційна привабливість тяжіє не до СНД, а до ЄС і Китаю", - відзначив автор.

Докладніше читайте в матеріалі Павла Гайдуцького "Україна і Митний союз: проблеми інтеграції" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

Медведєв змалював перспективи України в МС: Або все, або нічого

У Держдепі вважають, що Україна встановить з Росією здорові відносини після вступу в ЄС

Росія запросила Кіпр в Євразійське співтовариство

У разі референдуму українці підтримають вступ і в Митний союз і в ЄС