Банкіри обіцяють, що не будуть спекулювати на валютному ринку

28 листопада 10:08

Лібералізація порядку формування обов’язкових резервів (дозвіл тримати на коррахунках 30% їх обсягу) не спонукатиме банки займатися валютними спекуляціями, обіцяють банкіри.

 

«Це щоденна ліквідність, яка дозволяє не допустити кризу платежів. Але нам не дали кредитний ресурс, щоб йти у позицію і купувати долари. Це приклад ефективного вирішення. Банкіри навіть самі пропонували більш жорсткий варіант із щоденним контролем», - сказав голова правління «Укрсоцбанку» Борис Тимонькін під час засідання Фінансового прес-клубу «Валютні ресурси: як їх утримати в банківській системі та примусити працювати на економіку?», який було проведено за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».За словами ж директора Департаменту аналізу та прогнозування грошово-кредитного ринку НБУ Сергія Корабліна, пом’якшення порядку формування обов’язкових резервів дозволить банкам з 30 листопада щоденно вивільняти ліквідність на 4-4,5 млрд грн. Водночас інфляційного тиску від цих коштів не очікується.С.Кораблін наголосив, що у разі продуктивної роботи цих ресурсів (збільшення кредитів, підвищення якості розрахунків тощо) регулятор не виключає можливості подальшого ослаблення вимог щодо обов’язкового резервування.

Нагадаємо, раніше голова НБУ Сергій Арбузов заявив, що банки лукавлять, і всю вільну гривню направляють на закупівлю валюти, щоб у разі девальвації на ній заробити.

«Банки лукавлять. Я з усією впевненістю хочу вам сказати, що їхній платоспроможності нічого не загрожує. Ми постійно контролюємо залишки на коррахунках банків, бачимо, яка частина коштів потрібна банкам для виконання своїх зобов'язань і куди йдуть вільні кошти. Так от, банки використовують будь-які вільні гривневі ресурси для купівлі валюти про запас", - сказав голова Національного банку України (НБУ) Сергій Арбузов.