Одна з найстаріших енциклопедій "Британніка" відмовляється від друкованої версії

14 березня 09:16

Припинити витрачати гроші на випуск важких томів і залишитися лише в Інтернеті - таке непросте рішення прийняли видавці найстарішої універсальної англомовної енциклопедії "Британніка".

 

Останнім паперовим виданням найстарішої енциклопедії "Британніка" стане набір із 32 томів загальною вагою 60 кілограм, що вийшов у 2010 році. Відтепер, як повідомили керівники Encyclopaedia Britannica, видання сфокусується на освітніх програмах для шкіл і перейде у цифрову он-лайн версію Britannica Online. При цьому, починаючи з сьогоднішнього дня, версія буде повністю безкоштовною протягом усього тижня.

"Ми у цифровому форматі, і ми були довше, ніж будь-хто інший. Дійсно", - прокоментували у компанії історичну подію.

"Це обряд переходу в нову еру", - сказав Хорхе Кауза, президент Encyclopaedia Britannica Inc.

За його словами, причини відмови від друку прості: збитковість видання та неможливість конкурувати з безкоштовною та загальнодоступною "Вікіпедією".

Кауза впевнений, що в Інтернеті "Британніка" зможе успішно конкурувати з "Вікіпедією". Сильні сторони енциклопедії з багатовіковою історією - авторитетні джерела, ретельно відредаговані статті і довіра до інформації.

"Британніка", за його словами, стане меншою і не буде намагатися створити статті про кожного існуючого у світі мультиплікаційного персонажа або кожну любовну інтрижку кожної знаменитості. "Але нам потрібна альтернатива ("Вікіпедії" - ред.), де факти дійсно мають значення". Британніка "не зможе бути такою ж великою, але вона завжди буде містити достовірні факти", - заявив він.

Нагадаємо, перше видання "Британніки" побачило світ 244 роки тому, у 1768-му. Солідні корінці із золотим тисненням стали символом не тільки заможності - енциклопедія ніколи не була дешевою - а й поваги до знань. !zn

Читайте також:

В Україні видана перша Політична енциклопедія

Українська Вікіпедія обігнала російську за якістю статей

Google оцифрує Британську бібліотеку

Британська бібліотека викладе в інтернет у вільний доступ 250 грецьких рукописів