"Збройове лобі" не дозволить сенату США ратифікувати Міжнародний договір про торгівлю зброєю

Поділитися
"Збройове лобі" не дозволить сенату США ратифікувати Міжнародний договір про торгівлю зброєю "Збройове лобі" не дозволить сенату США ратифікувати Міжнародний договір про торгівлю зброєю © dw.de
50 сенаторів надіслали до Білого діму лист із попередженням, що виступлять проти цієї угоди, бо договір є порушенням Другої поправки до Конституції США, яка гарантує американцям право на володіння стрілецькою зброєю.

Американський сенат не ратифікує Міжнародний договір про торгівлю зброєю, прийнятий у квітні Генеральною Асамблеєю ООН і підписаний 25 вересня держсекретарем США Джоном Керрі.

15 жовтня 50 сенаторів - як демократів, так і республіканців - надіслали до Білого діму лист із попередженням, що виступлять проти цієї угоди, оскільки вона посилює контроль над продажем гвинтівок і пістолетів. Автори послання вважають, що договір є порушенням Другої поправки до Конституції США, яка гарантує американцям право на володіння стрілецькою зброєю, пише ИТАР-ТАСС.

Проти угоди у Сполучених Штатах відразу ж виступило могутнє "зброярське лобі" в особі Національної стрілецької асоціації (НСА), що нараховує 5 мільйонів членів. Останнім часом ця організація намагається блокувати будь-які зусилля адміністрації Барака Обами щодо посилення контролю над обігом вогнепальної зброї у країні. НСА привітала рішення групи законодавців, прийняте за ініціативою республіканця Джеррі Морена і демократа Джо Манчіна.

Для ратифікації будь-якої міжнародної угоди в сенаті Конгресу США, де налічується 100 місць, потрібно дві третини голосів. Лист, надісланий до Білого дому, демонструє, що зібрати потрібну кількість прихильників договору не вдасться. На підтримку цих дій виступила також велика група членів Палати представників.

За підсумками обговорення договору в ООН за нього проголосували 154 держави, включаючи Україну. Проти висловилися Іран, КНДР і Сирія. Ще 23 країни, включаючи Росію та Китай, утрималися.

Під час роботи над проектом документа Росія безуспішно намагалася включити до нього положення про неприпустимість постачань зброї уповноваженим недержавним суб'єктам, а також про запобігання її повторного експорту.

До цього часу документ підписали вже 90 країн, але ратифікували лише 4. Для його набуття чинності необхідно, щоб до нього приєдналися 50 держав.

Договір повинен встановлювати стандарти для угод зі звичайними озброєннями, в тому числі, важкою військовою технікою, щорічний обсяг яких, за деякими оцінками, досягає 70 мільярдів доларів.

При його підписанні Джон Керрі заявив, що ці заходи допоможуть у боротьбі з незаконною торгівлею зброєю і дозволять запобігти її потраплянню до рук злочинців і терористів. Він також підкреслював, що договір не обмежує права американських громадян, у тому числі, відповідно до Другої поправки, проте, як показав вищезазначений лист, половина Сенату міркує інакше.

Вперше ідею укладення договору, який встановить загальні стандарти угод зі звичайними озброєннями, було висунуто в 1997 році групою нобелівських лауреатів. Робота над МДТЗ велася на двох конференціях у штаб-квартирі ООН у липні минулого року і у березні нинішнього. Під час останньої конференції наприкінці березня Іран, Сирія і КНДР заблокували прийняття документа, вважаючи, що він, зокрема, дозволяє основним експортерам озброєнь диктувати свої умови. У результаті через відсутність консенсусу договір було винесено на голосування Генасамблеї ООН.

МДТЗ є першим міжнародним договором, що вводить правила контролю торгівлі озброєннями в усьому світі. Під дію МДТЗ в разі набуття чинності будуть потрапляти операції з танками, бойовими бронемашинами, артилерійськими установками, бойовими літаками і вертольотами, кораблями, ракетними системами, а також з легкою стрілецькою зброєю - від пістолетів до штурмових гвинтівок. Щодо ядерної, хімічної і біологічної зброї діють окремі міжнародні конвенції. !zn

Читайте також:

zn
zn
Зброярі борються за Латинську Америку. Україна має план

Генасамблея ООН прийняла перший в історії договір про торгівлю зброєю

В Україні зросла кількість громадян, готових битися за країну зі зброєю в руках

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі