Засновник Stratfor закликав Східну Європу готуватися до "великої" війни

Поділитися
Засновник Stratfor закликав Східну Європу готуватися до "великої" війни Відомий експерт в області геополітики прогнозує велику війну в Європі © politvesti.tk
Сучасна міжнародна система містить в собі витоки свого власного руйнування, вважає засновник агентства Stratfor Джордж Фрідман.

У ХХІ столітті Східна Європа може стати простором для нової глобальної війни у зв'язку із занепадом старих великих держав і стрімким посиленням нових. Відповідну оцінку дав засновник відомого розвідувально-аналітичного агентства Stratfor Джордж Фрідман у своєму інтерв'ю для Business Insider. Серед інших потенційно кризових регіонів аналітик назвав Близький Схід та Тихоокеанський регіон.

Відповідно Фрідману, усяка міжнародна система зі дня свого заснування містить у собі фатальні недоліки, які врешті-решт і тягнуть за собою її неминуче руйнування. Сьогоднішня міжнародна криза пов'язана з тим, що старі центри сили втрачають свій вплив, в той час як нові – стрімко зростають.

"Коли у вас є такі країни як Німеччина, Китай та Росія у занепаді, яких починають витісняти конкуренти, тоді починаються системні війни. Це стає небезпечним, тому що вони (країни, - ред.) ще не досягли балансу. Так, Німеччина об'єдналася у 1871 році і почалось "справжнє Пекло". Японія розвинулася на початку ХХ століття, а потім був хаос. Тож, ми спостерігаємо системні зрушення. Будьте готові до війни", - зазначив він.

На даний момент, країнами, що розвиваються найбільш ефективно, є Японія, Туреччина і Польща. Тому Фрідман прогнозує війни в Східній Європі і на Близькому Сході, а крім того – морську війну між США та Японією.

Читайте також: Голова Європарламенту спростував твердження, що ЄС "втомився від України"

Аналітик також підкреслив, що в будь-який момент може виникнути нова сила, яка також почне шукати своє місце у балансі сил. Нові сили ростуть, старі приходять у занепад, і кожен раз цей процес супроводжується глобальними війнами.

Проблематика встановлення миру у Східній Європі стала актуальною після агресії РФ проти України. Росія окупувала півострів Крим та розв'язала гібридну війну на Донбасі. В середині лютого аналітики Stratfor констатували, що Україні не слід очікувати від РФ серйозних поступок з приводу окупованих територій. Через продовження агресії, 2 березня США прийняла рішення продовжити санкції проти Росії ще на рік. Про шляхи встановлення міцного миру в регіоні йдеться в статті Андреаса Умланда Олексія Мельника, нещодавно опублікованій газетою "Дзеркало тижня.Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі