Заробітчани з України заважають уряду Чехії добитися підвищення зарплат - Wyborcza

Поділитися
Заробітчани з України заважають уряду Чехії добитися підвищення зарплат - Wyborcza Чехії потрібні українські робітники, але вони не дозволяють зарплатам в країні зростати. © @flickr.com/photos/james_clear
Українці скорочують попит на працівників і тим самим зменшують зарплати в країні.

Перед виборами Чехія постала перед двома проблемами, які суперечать одна одній. З одного боку уряд хоче зберегти приплив робочої сили, якої в країні бракує, а з іншого - підвищити зарплати, щоб привабити виборців.

Про це сьогодні пише Gazeta Wyborcza. Середня зарплата в Чехії зростає повільно. Сьогодні вона складає трохи більше тисячі євро. Зважаючи на ВВП країни, який сьогодні на 85% перевищує середній в ЄС, платня повинна бути значно вищою.

Через півроку в Чехії мають відбутися чергові парламентські і президентські вибори. І питання зарплат переросло в серйозу передвиборчу тему для Соціал-Демократичної партії прем'єр-міністра Богуслава Соботки. який прагне зберегти владу в своїх руках.

"Наш уряд буде підтримувати справедливе зростання доходів домогосподарств, щоб економічний успіх країни відчули всі люди, які щоденно для нього працюють", - сказав Соботка.

Gazeta Wyborcza зауважує, що саме тому, на відміну від Польщі, Чехія не відкриває свій ринок працевлаштування для україців, які готові працювати за меншу платню, ніж чехи. Так уряд змушує компанії конкурувати за працівників і пропонуватв їм більші гроші.

В першу чергу, цей спосіб повинен підвищити доходи людям, які працюють на низькооплачуваних посадах, зокрема на заводах чи в супермаркетах. Вже зараз ця політика принесла певні результати. Зарплати в кінці минулого року зросли на 10%. Приміром, касир в супермаркеті тепер отримує близько тисячі євро на місяць, хоча ще рік тому заробляв на 200 євро менше. З такою ж швидкістю зростають доходи працівників автомобільних заводів. Компанія Śkoda в середньому платить своїм працівникам 40 тисяч чеських крон, що дорівнює 1,5 тисячі євро.

Однак, деякі чеські компанії замість того, щоб збільшити платню співробітникам, шукають способи, як обійти закон і првезти в Чехію працівників з-за кордону. Тому вони використовують рекрутингові компанії в Польщі, щоб найняти працівників в Україні.

Нещодавно поліція виявила, що на чеську компанію з продажу споживчих товарів Rohlik.cz працюють десятки українців з польськими дозволами на працевлаштування. Їм наказали покинути країну.

"Те, що сталося в Rohlik.cz - це лише крапля в морі. Таких українців тут щонайменше десятки тисяч. Таких випадків було десятки, але вони не мали серйозного висвітлення в ЗМІ", - скзаав президент агенції Student і член Союзу рекрутингових агенцій Рене Кухара.

Чеський МЗС теж намагається сповільнити наплив українців в Чехію, обмеживши видачу віз, віддавши пріоритет лише фахівцям зі сфери ІТ, а також українським студентам чеських ВИШів.

Однак, проблема з підвищенням зарплат - це лише одна сторона медалі. Інша проблема полягає в тому, що Чехії все ж потрібно зберегти потік робочої сили з України, оскільки щодня тясячі чеських заробітчан їдуть працювати в Австрію і Німеччину. І щоб зберегти економічне зростання, Празі знадобляться люди зі сходу.

Читайте також: Свобода пересування може призвести до розвалу Євросоюзу – глава МЗС Чехії

Раніше польське видання Newsweek.pl писало, що в Польщі зареєстрували рекордну кількістьзаробітчан з України. Польські компанії у 2016 році прийняли на роботу 1,3 мільйона працівників, які приїхали з України, Білорусі та Молдови.

Видання Gazeta Wyborcza писало, що Польщі доведеться поборотися за українських заробітчан. Видання зазначає, що скоро Польща може втратити українських працівників. Адже представники країн ЄС у листопаді підтримали скасування віз для України. Це означає, що більше людей зможе безперешкодно подорожувати по Європі. Це не означає безперешкодний доступ до європейського ринку праці. Однак, ті, хто зараз працює в Польщі, можуть вирішити перебратися до більш багатих країн Західної Європи. Українські портали праці рясніють пропозиціями з Німеччини, Австрії та Чехії.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі