Запущений з нового російського космодрому супутник не вийшов на зв'язок - ЗМІ

Поділитися
Запущений з нового російського космодрому супутник не вийшов на зв'язок - ЗМІ РФ втратила контроль над одним із супутників, виведених на орбіту в рамках першого пуску з космодрому "Східний" © Роскосмос
Зв'язок із супутником SamSat-218 не вдається налагодити з моменту його запуску.

Космічний апарат SamSat-218, виведений на земну орбіту в рамках першого ракетного пуску з нового російського космодрому "Східний", не може вийти на зв'язок з наземними операторами.

Як повідомляють російські ЗМІ, що посилаються на власні джерела у ракетно-космічній галузі, зв'язок із супутником не вдається налагодити з самого моменту запуску. Найбільш імовірною причиною проблеми є те, що при виході на орбіту він так і не включився.

Повідомляється, що у зв'язку з інцидентом на 4 травня вже призначено спільне засідання представників установ, відповідальних за створення апарату: Самарського державного аерокосмічного університету та Ракетно-космічного центру "Прогрес". В ході зустрічі буде обговорюватися питання визнання супутника втраченим.

Апарат SamSat-218 був створений для відпрацювання алгоритмів управління апаратами подібного класу. Його маса становить 1,4 кг

Як повідомлялося раніше, 27 лютого перший запуск ракети з нового російського космодрому "Східний" провалився на очах у президента РФ Володимира Путіна. Запуск ракети-носія РКП "Союз-2.1, а" з трьома супутниками на борту повинен був відбутися рано вранці в середу, 5:01 за московським часом. Але був скасований всього за півтори хвилини до старту через технічні неполадки.

Новий космодром, за задумом, повинен скласти конкуренцію орендованому у Казахстану "Байконуру". Так, видання The Wall Street Journal писало про те, що Росія може напасти на Казахстан заради космодрому "Байконур".

Відзначимо, що раніше Україна провела успішні випробування тактичної ракети власного виробництва. Як зазначили в РНБО, на сьогодні одне з головних завдань полягає в тому, щоб покращити тактико-технічні характеристики цього виробу, а також забезпечити повністю замкнутий цикл виробництва в Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі