Топ Новини

"Заохочувальний приз" від Кіпру: розорені вкладники зможуть отримати громадянство

15 квітня 2013 в 10:45

Президент Нікос Анастасіадіс пообіцяв полегшити отримання громадянства Кіпру для іноземців, які втратили в результаті введення податку на депозити більше 3 млн євро.

Кипр банк
Президент Кіпру пообіцяв іноземцям, які втратили вклади, паспорти

Влада Кіпру надасть можливість іноземним вкладникам, які втратили свої кошти в результаті банківської кризи на острові, отримати кіпрське громадянство.

"Інвестори, які не є громадянами Кіпру, що зробили внески до 15 березня 2013 року і зазнають втрат у розмірі 3 мільйонів євро або більше, зможуть звернутися до влади Кіпру за отриманням громадянства цієї країни", - заявив президент Кіпру Нікос Анастасіадіс.

"Заохочувальний приз" розрахований у першу чергу на російських бізнесменів. Як уточнив Анастасіадіс, кіпрська влада таким чином спробує "пом'якшити збиток, заподіяний російському діловому співтовариству". Він також пообіцяв скасувати нинішнє правило, що вимагає від шукачів громадянства тримати на рахунках кіпрських банків 15 млн євро протягом п'яти років.

Нова міра має бути схвалена на засіданні кабінету міністрів у понеділок, 15 квітня.

Нещодавно стало відомо, що порятунок економіки Кіпру обійдеться Європейським кредиторам і місцевій владі у 23 млрд євро замість запланованих раніше 17 млрд.

Нова цифра означає, що самому Кіпру доведеться забезпечити внесок у розмірі 13 млрд євро замість очікуваних 6-7 млрд. Решта 10 млрд, за затвердженою в кінці березня угодою, повинні надати ЄС, Європейський центробанк і Міжнародний валютний фонд.

Нагадаємо, згідно з угодою з "трійкою" кредиторів Кіпр знайде кошти завдяки реструктуризації банківської системи. Найдужче постраждають власники депозитів на суму більше 100 тис. євро. З їхніх рахунків спишуть 37,5% (формально ці гроші будуть конвертовані в акції Bank of Cyprus), ще 22,5% зарезервують на випадок, якщо вже списаних коштів не вистачить. Ще 40% будуть заморожені, хоча на них продовжать нараховувати відсотки. Таким чином, вкладники зможуть скористатися тільки 10% від своїх коштів.

Читайте також:

На Кіпрі залишилося не менше 14 мільярдів доларів з України, решта - банківська таємниця

Жителі Кіпру в середньому в три рази багатші за німців

Ахметов встиг вивести з Кіпру $ 30 млн, - Financial Times

Банки Кіпру знищили докази своїх помилок, що згубили економіку острова

За матеріалами: РИА Новости
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...