Топ Новини

Західні ЗМІ: Росія в обмін на кредит хоче військову базу на Кіпрі

21 березня 2013 в 13:41

Порятунок Росією економіки Кіпру загрожує обернутися жахом для всієї Європи: російська присутність у цій острівній державі може вийти далеко за межі економіки.

Росія, чиї олігархи і підприємства інвестували чимало коштів у Кіпр, може за мить ока врятувати його і купити таким чином цілу низку значних стратегічних переваг - причому, не тільки економічних, побоюються західні ЗМІ.

В обмін на мільярдний кредит, який "витягне" економіку острівної держави, Росія може отримати не тільки частки у банках і газових родовищах, але і військово-морську базу на острові у Середземному морі, пише німецька Handelsblatt.

Журналісти впевнені, що це було б вигідним державі з амбіціями світової держави, тим більше що поки невідома подальша доля аналогічної російської бази в Сирії. При цьому російська база на Кіпрі стала б "справжнім жахом для НАТО".

- Росіяни готові покинути "колонізовані" міста Кіпру разом з яхтами, ікрою і горілкою "Путінка"

Окрім того, російський державний концерн "Газпром" проявляє інтерес до величезних родовищ кіпрської нафти і природного газу. Надто приваблива загальна вартість родовищ - за оцінками, 600 млрд євро.

У менш довгостроковій перспективі, пише газета, російські інвестори могли б взяти під свій контроль кіпрські банки, наприклад Popular Bank.

Як підтвердив глава кіпрського Мінфіну Міхаліс Сарріс, який зараз веде переговори у Москві, Кіпр запропонував Росії частки в банках і газових родовищах в обмін на фінансову допомогу.

Втім, поки ані міністр фінансів РФ Антон Сілуанов, ані голова уряду Дмитро Медвєдєв не дали Саррісу жодної підстави сподіватися на те, що він виїде з Росії з грошима.

Проте, підкреслює Handelsblatt, якщо Кіпр не зуміє знайти компроміс з Єврогрупою і буде спиратися на допомогу на стороні, він буде зобов'язаний припинити своє членство в єврозоні і Євросоюзі.

Втім, Росія виграє і в разі схвалення податку на депозити, вважає видання, оскільки російський президент Володимир Путін, який оголосив війну офшорам, хоче припинити відтік російського капіталу. "Стрижка" на Кіпрі призведе до того, що гроші багатих росіян "підуть" в інші країни, в тому числі і назад у Росію.

Нагадаємо, уряд Кіпру на вимогу кредиторів з ЄС ухвалив попереднє рішення про примусове списання частини банківських депозитів у вигляді податку - 6,75% з депозитів у 20-100 тисяч євро і 9,9% з більш великих вкладів. Це викликало паніку серед вкладників і поставило під загрозу фінансову систему острова.

Парламент Кіпру 19 березня відхилила запропонований законопроект і зараз влада держави гарячково шукає вихід з положення, що склалося. Рішенням регулятора банки на Кіпрі не працюватимуть ще до 26 березня.

Читайте також:

Влада Кіпру пообіцяла не чіпати вклади іноземців

Церква Кіпру готова віддати всі свої активи для порятунку острови

Росія закликала Кіпр в Євразійське співтовариство

У банках Кіпру "застрягли" рахунки російських держструктур

Inopressa
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...