Західні ЗМІ про протести в Росії: жорстокі арешти не підуть Путіну на користь

Поділитися
Західні ЗМІ про протести в Росії: жорстокі арешти не підуть Путіну на користь Західні ЗМІ пишуть, що Трампу буде складніше зблизитися з Путіним після масових арештів демонстрантів. © Вадим Фролов / Медуза
Видання пишуть, що розправа над демонстрантами нашкодить планам зближення з Вашингтоном і наміру легітимізувати четверте "переобрання" Путіна.

Тисячі росіян вийшли на вулиці Москви і низки інших великих міст Росії на заклик опозиціонера Олексія Навального, протестуючи проти корумпованої влади.

Це найбільший антиурядовий протест за останні п'ять років. Так сьогодні пише видання Bloomberg.

Видання зауважує, що лише в Москві поліція затримала понад 700 демонстрантів включно з самим Навальним, який провів ніч у відділку.

"Попри те, що точного підрахунку демонстрантів немає, протести, які почалися в неділю, здаються наймасштабнішими з 2012 року, коли десятки тисяч людей виступили проти Кремля через широкомасштабні фальсифікації на виборах", - пише видання, додаючи, що за підрахунком радіостанції "Эхо Москвы" всього в демонстраціях у 82 містах Росії взяли участь понад 60 тисяч людей.

"Неочікувано масштабні протести вказують на ширше невдоволення корупкією, ніж вважалося до цього часу за рік до виборів, на яких Володимир Путін сподівається бути переобраним", - пише Financial Times.

Видання нагадує, що Навальний вже організовував протест у 2013 році і був засуджений за це до п'яти років в'язниці. Однак, нинішні акіції непокори значно масштабніші. Вперше для російського опозиційного руху на вулиці вийшли не лише представники середнього класу в Москві. Акції невдоволення відбулися у кількох десятках великих міст, включно з Санкт-Петербургом, Краснодаром, Владивостоком і навіть Махачкалою.

У свою чергу, лояльне до Демократичної партії видання New York Times пише, що масові арешти учасників антикорупційних протестів у Росії можуть стати ще однією перешкодою для президента Дональда Трампа, який обіцяв покращити відносини з Володимиром Путіним.

Сенатор-республіканець Бен Сасс заявив: "Бандократія Путіна у всій красі. Уряд США не може мовчати про придушення мирних протестів у Росії. Свобода слова - це те, в що ми віримо, і американці чекають, що наші лідери осудять бандитів, які розтоптують право людей на свободу слова, преси, зборів і організації протестів". Видання зауважує, що у Вашинштоні багато хто розділяє цю точку зору.

Невдовзі після заяви Сасса, прес-секретар Держдепартаменту Марк Тонер сказав, що США "рішуче засуджують затримання сотень мирних демонстрантів по всій Росії" і закликають звільнити їх негайно.

New York Times також підкреслює, що учасники протестів вийшли на вулиці майже без плакатів з антиурядовими гаслами. Натомість багато хто з них тримав прапори Росії, обрамлюючи свій протест в патріотичні настрої, "які Путін успішно використав для посилення своєї популярності".

У свою чергу, видання Gazeta Wyborcza пише, що розгін мирних демонстрантів по всій Росії може зіграти роль "репетиції" перед президентськими виборами наступного року. Адже затриманням росіян на площах і вулицях займалася не так давно створена російська національна гвардія, яка звітує лише перед Путіним особисто.

Видання зауважує, що опозиціонер Олексій Навальний після попередніх масових протестів був засуджений до п'яти років ув'язнення. Але виконання присуду було відкладене. Вчора його знову затримала поліція. Якщо і цього разу він отримає вирок, це може стати "передбиворчим фальштстартом" для Путіна, оскільки Навальний вже заявив про намір скласти конкуренцію російському президенту.

"Ув'язнивши свого головного суперника і у не дозволивши йому взяти участь у президентських виборах, нинішній володар Кремля ставить під великий знак питання легітимність своєї запланованої на наступний рік перемоги, після якої він збирається почати свою вже четверту каденцію", - пише видання.

Читайте також: Під час загальноросійських протестів Медведєв віддав перевагу лижам

Тим часом, багато російських ЗМІ проігнорували тему масових протестів. Інформаційні агентства "ТАСС" та "РИА новости" практично не писали про акції протесту в Москві та інших містах, а також не виставляли новини про ці події на своїх головних сторінках. Мало згадували про протести і сайти телевізійних каналів Росії, з деякими винятками, в числі яких канал "Дождь".


У неділю, 26 березня, в Москві, Санкт-Петербурзі та інших російських містах почалися акції протесту проти корупції. Приводом для виступу стало розслідування "Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального про розкішне життя прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва.

Через 20 хвилин після початку акції протесту в Москві був затриманий російський опозиціонер Олексій Навальний.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі