За 40 років у світі вдвічі зменшилася кількість диких тварин

Поділитися
За 40 років у світі вдвічі зменшилася кількість диких тварин Дикі види вимирають швидше, ніж вважалося раніше © xiaokuihua.net
Люди вирубують ліси швидше, ніж вони ростуть, видобувають більше риби в морях і океанах, ніж ті здатні відтворювати, викачують з-під землі більше води, ніж поповнюється дощами.

Ситуація з масовим зникненням видів дикої фауни і флори в глобальних масштабах гірша, ніж передбачалося раніше. Про це йдеться в новому виданні доповіді Лондонського Зоологічного товариства під назвою "Індекс живої планети".

Згідно з доповіддю, популяції скоротилися вдвічі за 40 років. Це відноситься до ссавців, птахів, рептилій, амфібій і риб, середнє скорочення популяцій яких склало 52%. Популяції видів, що мешкають в прісних водоймах, скоротилися ще більше - на 76%, повідомляє ВВС Росія.

У новій доповіді застосована нова методологія, яка, за твердженням авторів, дає більш точну картину, ніж висновки попередньої доповіді, що вийшла у світ два роки тому. Тоді вчені дійшли до висновку, що скорочення диких видів становило лише 30%. Зараз отримані куди більш тривожні результати, які свідчать про неухильне зникнення багатьох біологічних видів у результаті діяльності людства.

У доповіді говориться, що люди вирубують ліси швидше, ніж вони відновлюються, видобувають більше риби в морях і океанах, ніж ті здатні відтворювати, викачують з-під землі більше води, ніж поповнюється дощами, і викидають в атмосферу більше парникових газів, ніж здатні поглинути океани і ліси.

Доповідь наводить найбільш кричущі приклади екологічних катастроф - у Гані популяція левів в одному із заповідників скоротилася за 40 років на 90%. У країнах Західної Африки вирубка лісів призвела до того, що лісові слони змушені жити на території, яка становить 6-7% від їх історичного ареалу. У Непалі полювання і втрата природного середовища призвели до скорочення поголів'я тигрів зі 100 тисяч до 3 тисяч.

У доповіді простежується доля понад 10 тисяч видів хребетних за період з 1970 по 2010 роки. Найбільшою загрозою для біологічного розмаїття автори доповіді вважають втрату і деградацію природних середовищ існування різних видів, причиною яких вони вбачають у надмірному споживанні ресурсів планети людством.

Нагадаємо, вчені Орхуського університету (Данія) відзначають, що з 1850 року в світі було вирубано приблизно 2,8 мільярда гектарів лісу. Таким чином, людство "виганяє" ліси планети в гори і пагорби - рівнинні території набагато сильніше схильні вирубування лісів, ніж схили. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі