Топ Новини

З Америки з любов'ю: У Швейцарії заморожено рахунки росіян зі "списку Магнітського"

9 січня 2013 в 12:28

У протистоянні Росії зі США з'явився новий учасник, який виступає на боці американців.

У Швейцарії заморожено рахунки фігурантів "справи Магнітського" - "недоторканних", можливо винних у загибелі аудитора Hermitage Capital. Про це повідомила швейцарська преса слідом за набранням чинності російського "сирітського закону", покликаного стати відповіддю на американський "закон Магнітського".

Якщо вірити даним, виходить, що в конфлікті Росії зі США з'явився новий гравець, який виступає на боці американців.

Швейцарські слідчі, які працюють у "справі Магнітського" домоглися замороження низки рахунків у Credit Suisse, повідомила місцева газета Tages Anzeiger. За інформацією видання, приклад з Credit Suisse взяли ще кілька швейцарських банків. Яких - не уточнюється. Інших подробиць Tages Anzeiger також не наводить.

Про можливі фінансові санкції вже попереджали в Європі, коментуючи схвалення сенатом США "акта Магнітського", коли в РФ приймали "антимагнітський закон". "Що стосується сфери заморожування активів, то це автоматично буде виконуватися в європейських банках, які пов'язані з американськими банками, у тому числі і в швейцарських, тому що Швейцарія також пов'язана договорами Євросоюзу", - наприкінці грудня заявляли в Європарламенті.

Швейцарці інтересом до "справи Магнітського" зобов'язані нині покійному Олександру Перепиличному, якого у Hermitage Capital називають мало не головним своїм інформатором. Колишній бізнес-партнер "недоторканних", залишивши Росію, нібито почав активно "здавати" європейським правоохоронцям секрети старих знайомих - тих, що нібито причетні до розкрадання 5,4 млрд рублів (близько 180 млн доларів - ред.) податкових відрахувань. Гроші, за версією росіянина, перераховувались на рахунки в швейцарських банках, а потім відправлялися в офшори або на придбання дорогої нерухомості.

Незадовго до нового року стало відомо, що до розслідування фінансових махінацій підключилися кіпріоти. Місцеві прокурори припускають, що через їхні банки - зокрема, Cyprus Popular Bank і FBME Bank - "недоторканні" з "ОЗУ Клюєва" "відмивали" викрадені російські податки.

Кримінальний бік "справи Магнітського", як відомо, взяла на себе російська сторона, яка питанням про нібито зникнення 5,4 млрд рублів ніколи особливо не цікавилася. Хіба що звинуватила самого аудитора і його шефа Вільяма Браудера в ухилянні від сплати податків на суму близько двох мільярдів рублів. Що ж стосується загибелі Магнітського, то винних у ній російське правосуддя не встановило.

Читайте також:

Путін підписав "антимагнітський" "закон Діми Яковлєва"

Путіна запропонували внести у "список Магнітського"

Росія пригрозила США розривом дипломатичних відносин через можливе розширення списку Магнітського"

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
3 коментаря
  • Pavel 10 января, 00:01 Без цифр (абсолютных и относительных) трудно сказать - это пшик или действительно заметный удар. Даже если были заблокированы миллионы EUR/$/Юаней, но перед этим банкиры или финансовые консультанты дали клиентам из России тихо вывести в тихие места миллиарды, то это может быть лишь популистским жестом. Но кто ж такую инфу опубликует. Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Савчук Тарас 9 января, 21:57 Швидко почали діяти. Мабуть рахунки не значні, а то було б уже шуму. Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Сем 9 января, 14:24 Молодці! Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...