В Україні гинуть європейські цінності – Die Zeit

Поділитися
В Україні гинуть європейські цінності – Die Zeit В Донбасі триває війна за європейські цінності. Ілюстрація. © facebook.com/ato.news
Захід рішуче відреагував на загибель 12 людей у Парижі, але не зважає на 5 тисяч жертв в Україні.

Після теракти у Парижі мільйони французів і лідери 44 країн, згуртувавшись, вийшли на вулиці, щоб показати свою єдність. Оскільки, напад на редакцію Charlie Hebdo означав для них не лише жорстоке вбивство 12 людей. Це був наступ на дещо більше, те, на чому засноване європейське суспільство - свобода.

Але в цей же час, мешканці і лідери ЄС закривають очі на війну в Україні, в якій українці борються за ті ж європейські цінності. Про це сьогодні на сторінках Die Zeit пише оглядач Штефан Добберт.

Він нагадує, що саме в Україні розташований географічний центр Європи, а рік тому на Майдані українці продемонстрували свою прихильність ідеалам Європи. Однак після цього Росія анексувала Крим і розв'язала війну в Донбасі. Посилення військової агресії повторюється знову і знову. Добберт пише, що чергова ескалація насилля відбулася у всіх на очах продовж останніх 5 днів.

У середу міністри закордонних справ Росії, Франції, Німеччини і України в Берліні домовилися про лінію розмежування. Штайнмаєр говорив про "помітний прогрес". Лавров закликав бойовиків відвести зброю. А в четвер після запеклих сутичок сталося захоплення аеропорту в Донецьку. Снаряд поцілив у автобус з мирними мешканцями. А в п'ятницю ватажок бойовиків Захарченко оголосив про подальший наступ. В суботу проросійські сили обстріляли з установок "Град" Маріуполь, в якому живе 500 тисяч людей, вбивши 27 мешканців, у тому числі двох дітей.

"Щоразу, коли уряд Росії на дипломатичному полі дає сигнал про мирний план, проросійські бойовики йдуть в наступ. Так було і влітку, коли білі вантажівки вторглися в Україну без належного митного контролю. Так було у вересні після підписання угод в Мінську. І так сталося зараз. Дезінформація в ЗМІ і на рівні дипломатії проводиться в той час, коли треба передислокувати сили. Це один із найважливіших компонентів гібридної війни", - йдеться в статті.

В цей же час, сторона ЄС, на думку автора, поводиться не рішуче. Він нагадує, як Європа відреагувала лише словами занепокоєння на анексію Криму.

"Коли в новинах повідомляють про нові жертви в Україні, це звучить так само, як минулого тижня. Нічого нового ніби й не сталося. Насправді ж в Донбасі втратили життя більше 5 тисяч людей", - пише оглядач, називаючи Мінські домовленості лише спробою заспокоїти ЄС.

"Українець після терактів у Парижі здивувався, що так багато французів вийшли на вулиці разом, бо розцінили це як напад на їхню свободу вираження думок. Це було важливо. Але він запитав, хіба не варто захистити ці ж самі європейські цінності, серед яких демократія, міжнародне право і права людини, і в Україні?" - завершує статтю німецький оглядач.

Україно-російська війна в Донбасі безпрецедентна і унікальна, - писав це в статті для DT.UA Володимир Горбулін, радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень, академік НАН України, доктор технічних наук. Спроба повторити кримський успіх захлинулася в повномасштабному збройному протистоянні. Відповідно, Росія змушена повертатися до класичних сценаріїв "заморожених конфліктів" на кшталт карабахського або придністровського, зазначає автор.

Детальніше про особливості українсько-російської війни читайте у статті Володимира Горбуліна для DT.UA "Гібридна війна" як ключовий інструмент російської геостратегії реваншу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі