Європа почала більше витрачати на армію, але все одно не достатньо - Der Spiegel

Поділитися
Європа почала більше витрачати на армію, але все одно не достатньо - Der Spiegel Німеччина не хоче збільшувати оборонний бюджет через напругу у зовнішній політиці. © rushor.su
Берлін не може дозволити собі витрачати більше на армію через небажання налякати союзників.

Цього тижня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг представив річний звіт альянсу, про витрати союзників на оборону. Документ засвідчує, що в 2016 році європейські члени НАТО витрачали на армію 1,47% ВВП в середньому. Хоча минулого року цей показник був на рівні 1,43%.

Про це пише Der Spiegel, нагадуючи, що союзники ще під час саміту в Уельсі в 2014 році домовилися виділяти на Збройні сили не менше 2% ВВП починаючи з 2015 року. Але якщо нинішній темп збережеться, то європейці досягнуть цієї мети аж через 13 років.

Хоча видання зауважує, що варто і звернути увагу на те, що це лише середній показник. А на справді в НАТО окрім США більше 2% ВВП на оборну витрачають лише Велика Британія, Греція, Естонія і Польща. А Німеччина в цей же час виділяє лише 1,2%. Більше того, німці сильно сумніваються у необхідності збільшувати цей показник до встановленого Уельсом рівня. Видання пише, що такі сумніви є навіть всередині партії канцлера Ангели Меркель. А про німецьку опозицію годі й говорити.

Голова комітету Бундестагу з питань оборони Вольфганг Хельміх говорив, що подвоєння військового бюджету "просто неможливе". Тим часом, німецькі експерти в сфері оборони переконані, що саме збільшення витрат нічого не дасть. Необхідно посилити інтеграцію країн НАТО в області закупівель зброї, матеріалів, а також в сфері військового планування.

Також збільшення витрат на армію в Німеччині може мати і політичні наслідки. Якщо Берлін зважиться на це і підніме витрати з нинішніх 37 мільярдів до 70 мільярдів євро, вона фактично почне фінансувати свою армію краще, ніж Росія. І декого з європейських союзників це теж непокоїть. У всякому разі, небезпечно піднімати німецький військовий бюджет в розпал напруги у відносинах з Туреччиною.

Читайте також: У Берліні обурилися порівнянням Ердоганом політики Німеччини з нацистською

Раніше лояльне до Демократичної партії США видання Washington Post писало, що Німеччина відчуває потребу в розвитку армії в еру Трампа. Німецькі війська, а також менші контингенти бельгійських, нідерландських і норвезьких сил, прибули в балтійську країну, щоб послати сигнал Путіну від Європи: "Тримайся подалі!". У свою чергу, Москва намагається використати темні сторінки минулого Німеччини у пропаганді, щоб зупинити розвиток німецької армії.

Видання The Economist писало, що Німеччина обережно розмірковує над створенням ядерної зброї. Німецький професор Максиміліан Терхалле вважає, що Німеччина, Польща чи країни Балтії не можуть повністю розраховувати на допомогу Франції чи Британії в разі аргерсії Росії. І саме тому Берліну час подумати про власні ядерні сили або створення такого арсеналу спільно з сусідами.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі