ЄСПЛ дозволив роботодавцям читати листування своїх працівників

Поділитися
ЄСПЛ дозволив роботодавцям читати листування своїх працівників Роботодавці законно можуть читати особисті повідомлення своїх працівників, які відправлені через чат або веб-пошту в робочі часычитать особисті повідомлення своїх працівників, які відправлені через чат або веб-пошту в робочі години
Роботодавці мають право переконатися, що працівники виконують свої професійні завдання протягом робочого дня.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) дозволив роботодавцям читати особисті повідомлення своїх працівників, які відправлені через чат або веб-пошту в робочі години.

Згідно з рішенням суду, фірма, яка контролює повідомлення свого працівника, відправлені через Yahoo Messenger в його робочий час, діє в межах своїх прав.

Рішення ЄСПЛ є обов'язковими для всіх країн, які ратифікували Європейську конвенцію з прав людини.

Приводом для цього рішення стало звернення інженера з Румунії. Він просив суд визнати, що роботодавець, який отримав доступ до його повідомлень і звільнив у 2007 році, порушив його право на конфіденційну переписку.

Роботодавець виявив, що працівник використав Yahoo Messenger як для особистих контактів, так і для робітників. Фірма мала доступ до робочого облікового запису свого працівника, і судді постановили, що компанія не порушила закон.

ЄСПЛ відхилили клопотання румунської інженера, зазначивши, що ситуація, коли "роботодавець хоче переконатися, що працівники виконують свої професійні завдання протягом робочого дня" не є необґрунтованою.

Проте, як кажуть судді, нерегульоване стеження є неприйнятним. Вони написали у своєму рішенні про необхідність виробити правила, які чітко визначать, яку інформацію і яким чином може збирати роботодавець.

Раніше президент США Барак Обама заявив, що влада Сполучених Штатів вивчає індивідуальні записи користувачів в соціальних мережах, щоб виявити екстремістів і терористів, однак, не контролюює особисту переписку і переговори американських громадян. Він також нагадав, що в 2015 році була проведена реформа системи збору оперативних даних спецслужбами США за допомогою електронних засобів, яка встановила ряд обмежень діяльності Агентства національної безпеки (АНБ).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі