ЄС варто залишити собі "Містралі", збудовані для Росії – Foreign Policy

Поділитися
ЄС варто залишити собі "Містралі", збудовані для Росії – Foreign Policy ЄС варто залишити собі «Містралі», збудовані для Росії
Європа може використовувати кораблі для боротьби з піратами, рятувальних операцій і в процесах стабілізації після воєн.

Євросоюз вчинить нерозумно, якщо дозволить Франції продати свої сучасні військові кораблі класу "Містраль" Росії – країні, яка ймовірно з часом націлить цю зброю проти її виробника.

Про це сьогодні на сторінках Foreign Policy пишуть Джеймс Ставрідіс і Лео Майкл. Оглядачі нагадують, як в часи Фолкледського конфлікту армія Аргентини топила британські судна ракетами, виготовленими у Франції. Крім того, Буенос Айрес використовував проти британців військові літаки, вироблені в США.

"А в 1986 році, коли американці вирішили покарати режим Муамара Каддафі за терористичні атаки в Європі, армія Лівії збила американський бомбардувальник F-111 ракетою класу "земля-повітря", виготовленою в Франції. Не треба нагадувати, що це зовсім не покращувало відносини Парижу з Вашингтоном і Лондоном", - нагадують автори.

Щоб історія не повторилася знову, оглядачі пропонують Євросоюзу залишити "Містралі", збудовані для Росії, собі. Франція для цього повинна запропонувати партнерам по ЄС "кредитний контракт" на кораблі, вартістю 1,2 мільярди євро. На думку оглядачів, у Євросоюзу є багато причин, щоб перекупити французькі кораблі.

"Ефективність ЄС сьогодні багато кого розчарувала. Але попри це європейські лідери досі прагнуть, щоб Європа відігравала більшу роль у забезпеченні миру в світі. Це дозволило б ЄС посилити політичне значення. І саме це можна зробити за допомогою кораблів "Містраль", - йдеться в статті.

Крім того, Євросоюз міг би використовувати вертольотоносці для евакуації своїх громадян із зон конфліктів. "Містралі" добре зарекомендували себе в цій ролі під час війни в Лівії у 2011 році.

Також Європа могла б використати французькі кораблі для боротьби з піратством і у військових операціях, націлених на стабілізацію країн після війни. Оскільки "Містраль" може нести на борту 16 важких або 30 легких гелікоптерів, 4 десантні катери і більше 60 бронемашин. Крім того, він оснащений шпиталем на 69 ліжок. А на борту "Містраля" може розміститися близько 700 військових.

Тим часом, Росія збирається вимагати від Франції свої гроші за "Містралі". В цей час США шукають покупців на французькі "Містралі", щоб їх не отримала Росія. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі