ЄС не може запропонувати своїм східним сусідам нічого крім солідарності – WSJ

Поділитися
ЄС не може запропонувати своїм східним сусідам нічого крім солідарності – WSJ Лідери ЄС були єдині лише в одному - в засудженні Росії © Генпрокуратура України
Європейці намагаються вплинути на колишні радянські країни і разом із тим не дати надії на членство в блоці в майбутньому.

Європейські лідери розкритикували "тактику залякування" Росії спрямовану на її сусідів. Але ЄС дав сигнал про те, що він тримається подалі від будь-яких обіцянок надання в майбутньому членства в блоці таким країнам, як Україна, Молдова та Грузія, йдеться в статті The Wall Street Journal.

У перший день саміту Східного партнерства у латвійській столиці лідерам ЄС довелося делікатно балансувати: з одного боку - намагатися стимулювати колишні радянські республіки проводити реформи, які могли б їм на шляху на Захід, з іншого – не подавати помилкові надії на членство в блоці.

"Східне партнерство – це не інструмент розширення Європейського Союзу, але інструмент зближення з Європейським Союзом", - сказала канцлер Німеччини Ангела Меркель на саміті.

ЄС давно поділений з питання про надання східним сусідам перспективи можливого членства. Ряд країн блоку на сході, в тому числі Польща і балтійські держави, виступають за це. Інші, включаючи могутні західні країни ЄС, давно відкидають цю перспективу.

Європейська комісія, виконавчий орган ЄС, заявила, що вона не передбачає ніякого розширення блоку до 2020 року. Це стосується навіть тих країн на Балканах, які вже давно ведуть переговори про вступ.

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив: "Вони не готові. Ми не готові, але процес йде", - сказав він.

Однією з областей, в якій лідери ЄС були одностайні – це засудження тиску Росії на її сусідів. "Східне партнерство не конкурс краси за участю Росії і ЄС. Але дозвольте мені бути відвертим, краса має значення. Якби Росія була трохи м'якше, більш чарівною, привабливою, може бути їй не довелося б компенсувати свої недоліки деструктивними, агресивними діями і використовувати тактику залякування щодо своїх сусідів", - сказав президент Європейської ради Дональд Туск.

Читайте також: Гроші від РФ не вирішать проблем Афін - Мінфін Німеччини

Напередодні, 21 травня, видання The Financial Times писало, що Україна, Молдова і Грузія покинуть Ригу ні з чим. Серед країн ЄС мало бажаючих займатися побудовою "європейської сім'ї", йдеться в статті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі