Військові ігри" Росії розкривають її секрети і лякають НАТО - Bloomberg

Поділитися
Військові ігри" Росії розкривають її секрети і лякають НАТО - Bloomberg НАТО багато дізнається при кожному контакті з ЗС Росії
Спостереження за військовими навчаннями і російськими літаками дозволяють НАТО отримати інформацію про російської стратегії командування.

Незважаючи на збільшену кількість повідомлень про перехоплення російських військових літаків, НАТО вбачає в поведінці російських збройних сил і позитивні моменти. Про це пише Bloomberg Businessweek.

"Очевидно, що кожного разу, коли ми контактуємо з російськими збройними силами, ми багато про них дізнаємося. Інциденти відбуваються все частіше, масштаби таких дій збільшуються", - сказав генерал авіації США та командувач об'єднаними військами 28 країн-членів НАТО Філіп Бридлав.

Погіршується криза в Україні є найбільшим конфліктом з часів закінчення "холодної" війни. Навіть міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, який був постійним прихильником діалогу, після своїх чергових візитів до Києва і Москви заявив, що не бачить підстав для оптимізму.

"Моніторинг військових навчань і російських літаків, які борознять повітряний простір НАТО або Фінляндії і Швеції, дозволяють отримати інформацію про російської стратегії командування, управління, інформаційного взаємодії і тактиці", - говорить науковий директор лондонської групи European Leadership Network і колишній заступник директора Служби державної безпеки Польщі Лукаш Кулеса.

"Російська операція, в ході якої один і той же день літаки були направлені в райони Балтійського, Північного і Чорного морів, показує нам, які тепер можливості у Росії. Це дає нам набагато краще розуміння російської готовності і здатності виконувати більш складні дії", - говорить Кулес.

НАТО вирішив 4-5 вересня зміцнити обороноздатність входять до складу альянсу східноєвропейських країн на тлі вихідної від Росії загрози. Альянс вирішив дислокувати в Східній Європі більшу кількість військ і створити сили швидкого реагування чисельністю до 5 тисяч чоловік.

"Балтійські країни зміцнюють свої збройні сили, при цьому Естонія (де одного з її співробітників безпеки викрали і доставили в Москву - ред.) вимагає збільшити контингент військ на своєму кордоні з Росією", - йдеться в статті.

Данія, Польща і Німеччина також планують збільшити витрати на оборону.

Фахівець із питань безпеки з Інституту закордонних справ в Гельсінкі Чарлі Салоніус Пастернак назвав дії Росії "сигналом пробудження", який не дозволяє політикам Фінляндії або Швеції, "бажають, щоб їх сприймали серйозно", ігнорувати російське брязкання зброєю.

"Збройні сили Росії здатні робити те, що не могли 10 років тому. У Росії тепер набагато більше можливостей для транспортування великої техніки на великі відстані", - сказав Салоніус.

Ось чому у Фінляндії та Швеції почалися дебати про доцільність вступу в НАТО.

Читайте також: РФ перекинула до кордону України винищувачі Міг-31 і авіачастину

Генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив, що винищувачі НАТО понад 400 разів піднімалися в повітря поблизу повітряного простору країн альянсу через дії російської авіації. Як зазначає альянс, активність літаків Росії стала більш провокаційною. Крім цього, генсек НАТО бачить загрозу для пасажирських літаків військової авіації РФ. Проблема полягає в тому, що багато хто з російських пілотів не включають транспондери, не надають заздалегідь свої польотні плани і не встановлюють зв'язок з цивільними авіадиспетчерами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі