Війна в Іраку обійшлася США у два трильйони доларів

Поділитися
Війна в Іраку обійшлася США у два трильйони доларів 20 березня виповнюється 10 років з дня вторгнення американських військ до Іраку © veteranstoday.com
Війна в Іраку забрала життя 120 тисяч людей і коштувала США більш ніж 2 трильйони доларів. І збитки будуть рости - країні ще потрібно виплачувати відсотки за позикою.

Витрати США на війну в Іраку перевищили 2 трильйони доларів. Причому у найближчі 40 років витрати можуть зрости до 6 трильйонів, якщо враховувати виплати за відсотками в рамках пов'язаних з військовими діями боргових зобов'язань.

Така оцінка міститься в доповіді експертів з Інституту міжнародних досліджень при Університеті Брауна. Публікація доповіді приурочена до 10-ї річниці міжнародної інтервенції до Іраку, яка почалася 20 березня 2003 року.

Безпосередньо на війну американці витратили 1,7 трлн доларів, ще 490 мільярдів були виплачені ветеранам. Крім того, у доповіді йдеться, що 212 мільярдів з американської скарбниці були втрачені в результаті шахрайства. Щоправда, чийого - не уточнюється.

Експерти переглянули свої попередні підрахунки, зроблені у 2011 році до 10-ї річниці терактів 11 вересня. Тоді вони оцінили, що сумарно на кампанії в Іраку, Афганістані і Пакистані американський уряд витратив не менш ніж 3,7 трильйона доларів, враховуючи і майбутні виплати ветеранам.

У новій версії звіту сукупні витрати зросли майже до 4 трильйонів.

Експерти також оцінили кількість загиблих під час війни. За підрахунками
фахівців з охорони здоров'я зі США, з 2003 по 2011 рік в Іраку загинули, щонайменше, 116 тисяч мирних іракців і 4,8 тисячі солдатів коаліції західних країн.

"Багато мирних жителів отримали травми або захворіли через збитки в інфраструктурі охорони здоров'я, і ще близько 5 млн людей були змушені покинути свої будинки", - наголошується в доповіді.

Дослідники зробили свої висновки на основі доповідей урядових та міжнародних організацій, а також повідомлень ЗМІ.

Операція в Іраку почалася 20 березня 2003 року. Американські і британські війська вторглися без оголошення війни і стали досить швидко просуватися вглиб країни. Вже 9 квітня вони увійшли до Багдада, а 1 травня президент Джордж Буш-молодший повідомив про закінчення війни.

Однак насправді військові дії тривали ще вісім років. Бойовики і різні політичні угрупування розв'язали партизанську війну проти проамериканського уряду і коаліційних військ. Їм не вдалося захопити владу, проте щоденні вибухи, обстріл і вбивства стали частиною повсякденного життя Іраку.

У результаті американські війська покинули Ірак лише у грудні 2011 року, передавши контроль за безпекою у країні місцевим військовим. !zn

Читайте також:

Обама оголосив про закінчення війни в Афганістані

Чергове відео американців з Іраку: розстрілюють людей з "Хаммерів"

Помер знаменитий американський полководець, командир операції "Буря в пустелі"

Ірак може стати детонатором на Близькому Сході

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі