Використання смертної кари не знизить загрозу тероризму – генсек ООН

Поділитися
Використання смертної кари не знизить загрозу тероризму – генсек ООН Смертна кара не позбавить світ від тероризму, вважає генсек ООН
Смертна кара використовується в 65 країнах світу.

Застосування смертної кари не знизить загрозу тероризму і рівень злочинності в цілому, вважає генеральний секретар ООН Пан Гі Мун. Про це він заявив 10 жовтня у своєму посланні з нагоди Всесвітнього дня боротьби за скасування смертної кари, повідомляє Центр новин ООН.

На думку генсека ООН, страта терористів тільки створює з них образ мучеників, що в кінцевому підсумку полегшує пошук терористичними організаціями нових прихильників.

"Досвід показує, що страта терористів використовується їх організаціями в цілях пропаганди шляхом створення образу мучеників, що призводить до підвищення ефективності... кампаній з вербування нових прихильників", - сказав Пан Гі Мун.

До того ж, за його словами, смертні вироки за звинуваченням у тероризмі часто виносяться за підсумками поспішного, несправедливого розгляду у військовому або спеціальному суді. Визнання нерідко видобуваються під тиском або із застосуванням інших методів, обвинувачених позбавляють права на апеляцію. А в деяких країнах, на думку глави ООН, намагаються криміналізувати здійснення цивільних свобод, включаючи розпливчасті визначення в законодавство по боротьбі з тероризмом.

"Ми повинні ясно заявити: участь у мирних акціях протесту і критика уряду - будь то в приватному порядку, в Інтернеті або в засобах масової інформації - не є злочинами, ні терористичними актами. Загроза застосування смертної кари або її застосування в таких випадках являють собою кричуще порушення прав людини", - сказав генсек ООН.

"Смертна кара - це жорстока і нелюдська практика. Їй немає місця в XXI столітті", - зазначив він.

На сьогоднішній день близько 170 держав або скасували смертну кару, або ввели мораторій на її застосування. При цьому кара використовується в 65 країнах світу.

Читайте також: Новий президент Філіппін обіцяє повернути смертну кару

Як повідомлялося, за даними соціологічних досліджень, українське суспільство за роки незалежності також стало гуманнішим. У 1991 році 58% населення вважали, що смертна кара необхідна, в 2016 – 37%.

За даними "Міжнародної амністії", до 1995 року Україна мала один з найвищих у світі показників за кількістю страт. Де-факто мораторій на смертну кару почав повністю діяти з весни 1997 року.

1 липня 203 року набрав чинності підписаний Україною Протокол до Європейської конвенції про права людини, що передбачає повне скасування смертної кари.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі