Вето Росії на створення трибуналу по "Боїнгу" - це визнання провини – Forbes

Поділитися
Вето Росії на створення трибуналу по "Боїнгу" - це визнання провини – Forbes Путін намагається врятувати свою владу, вважає оглядач швейцарської газети © evroazija.info
Путін знав, що будь-який судовий розгляд покаже справжню роль Росії у катастрофі MH17.

Російський президент Володимир Путін намагається мінімізувати свої збитки: Росія обґрунтувала своє вето на створення трибуналу по "Боїнгу" твердженнями, що Кримінальний трибунал ООН перетвориться на "політичне шоу", пише оглядач Forbes Підлогу Пан Грегорі.

"Один російський опозиціонер зробив висновок: Росія в паніці, намагаючись уникнути реального розслідування, своїм вето в ООН вона визнала свою провину", - йдеться в статті.

Якщо Росія невинна, як стверджує російська пропаганда, звинувачуючи у всьому Україну і США, то чому тоді РФ проти створення трибуналу, нарікає Грегорі.

"Путін наклав вето на створення трибуналу ООН, тому що він знав, що будь-яке реальне судовий розгляд покаже справжню роль Росії у трагедії MH17", - наголосив оглядач.

За словами Грегорі, Путін вже переконав росіян у винності України і США в трагедії Боїнга. Він не може собі дозволити, щоб вони подумали інакше, і буде продовжувати боротися і з допомогою "пропагандийской війни".

Оглядач швейцарської газети Neue Zuercher Zeitung Крістіан Вайсфлог у статті під назвою "Один проти істини" пише, що наклавши вето на створення трибуналу, Путін захистив свою владу. Росії простіше відмовитися від співпраці з судом, який не отримав мандат від міжнародного співтовариства. До того ж, кремлівській пропаганді легше зганьбити такий суд і назвати його упередженим.

"Якщо слідчі зібрали достатньо доказів провини Росії, то вона б втратила обличчя не тільки перед світовим співтовариством, але і перед власним народом", - підкреслює Вайсфлог.

Оглядач зазначає, що якщо суд доведе провину Росії, це зруйнує пропаганду і викриє величезну брехню Кремля про те, що на сході України немає російських солдатів і там йде виключно громадянська війна. Без анексії Криму і "добровольців" на Донбасі справа б ніколи не дійшла до війни і, значить ніколи б не трапилося цієї трагедії з пасажирським лайнером.

"Якщо росіяни нарешті зрозуміють це, то під загрозою опиниться не лише путінська авантюна в Україні, але і весь його режим. Але оскільки утримання влади для авторитарних правителів завжди пріоритет, істина повинна стояти осторонь", - підсумовує Вайсфлог.

Як пише оглядач The Bloomberg View Леонід Бершидський, може здатися, що Росія наклала вето на резолюцію Радбезу ООН про створення трибуналу для суду над винуватцями загибелі малайзійського MH17, тому що сама винна. За межами Росії мало хто сумнівається, яка зі сторін винна. У Росії ж, згідно з опитуванням, 44% звинувачують українську армію, 17% - США, 2% - Росію. Оглядач зазначає, що це не дивно, оскільки пропагандистська кампанія Кремля з її "експертами", "таємними свідками", призначалася для самих росіян.

Видання The Economist пише, що "всі знали, що так станеться". Російські чиновники попереджали протягом кількох тижнів, що Москва накладе вето на створення трибуналу. Нідерланди та їхні союзники вже працюють над запасним варіантом. Одним з них може бути створення спеціального суду в Нідерландах. Більш життєздатним варіантом може стати міжнародний трибунал, схваленний Генеральною Асамблеєю ООН, а не Радою Безпеки. Створення такого трибуналу потребує лише дві третини голосів в Генеральній Асамблеї ООН.

29 липня Росія заблокувала резолюцію Ради безпеки ООН про трибуналі у "Боїнгу", ставши єдиною країною проголосувала проти. Ще три країни (Китай, Венесуела і Ангола)утрималися. Інші держави, які підтримали ідею трибуналу, висловили глибоке розчарування таким рішенням Росії, а деякі країни різко засудили спроби Росії "сховатися" за правом вето.

Втім, таке рішення було передбачуваним, тому постпред України перед цим заявляв, що трибунал по "Боїнгу" буде створено навіть при накладенні вето РФ.

Як писав Володимир Кравченко у статті для DT.UA Росія не уникне трибуналу по MH17, навіть якщо накладе вето в Радбезі ООН. Автор нагадує, що історія різних міжнародних судових інстанцій демонструє: крім класичних трибуналів по колишній Югославії та Руанді були ще і "гібридні" трибунали, створені на основі угод ООН і конкретної держави.

Подібну заяву зробила офіційний представник МЗС України Мар'яна Беца, повідомивши, що країни-ініціатори трибуналу по "Боїнгу" мають "план Б" на випадок провалу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі