Ватикан відкидає звинувачення про зв'язки Франциска з аргентинською хунтою

15 березня 2013 в 16:06

Судові органи Аргентини одного разу допитували Хорхе Маріо Бергольо як людину, знайому з фактами, але його ніколи ні в чому не звинувачували і всі звинувачення були спростовані документально.

Хорхе Марио Бергольо
Хорхе Маріо Бергольо

Ватикан рішуче відкидає звинувачення, висунуті щодо нового Папи Римського Франциска, про його співпрацю в Аргентині з військовою диктатурою 1976-1983 роках.

Як заявив у п'ятницю, 15 березня офіційний представник Святого Престолу Федеріко Ломбарді, твердження про зв'язки Папи з хунтою, які з'явилися, зокрема, в аргентинських ЗМІ після його обрання, виходять від "лівих антиклерикальних" сил. "Кампанія проти Бергольо добре відома і триває кілька років. Антиклериканська сутність цієї кампанії очевидна. Судові органи Аргентини одного разу допитували його як людину, знайому з фактами, але його ніколи ні в чому не звинувачували і всі звинувачення були спростовані документально", - сказав Ломбарді.

Новий глава римсько-католицької церкви родом з Аргентини. Кардинал, архієпископ Буенос-Айреса 76-річний Хорхе Маріо Бергольо обраний 266-м Папою Римським у середу, 13 березня на конклаві, що проходив у Ватикані 12 та 13 березня, і прийняв ім'я Франциск.

- Минуле Папи Франциска викликало питання: ЗМІ пригадали йому зв'язки з військовою хунтою

Деякі громадські діячі Аргентини інкримінують Франциску недостатню жорсткість за часів військової диктатури 1976-1983 років, а в найбільш радикальних коментарях йдеться про його "співпрацю" з хунтою.

Аргентинські ЗМІ найчастіше говорять про два випадки, в яких можна припускати ту або іншу ступінь причетності Бергольо до діяльності військових. Одна з початих у країні судових справ велася за фактом тортур проти двох священиків-єзуїтів, викрадених у 1976 році з бідних районів. Як стверджують деякі газети, один зі священиків нібито звинуватив Бергольо в тому, що той здав їх військовій владі, а другий опосередковано підтвердив це в одній зі своїх книг. В той же час всі джерела стверджують, що обидва священики були звільнені саме завдяки заступництву вищих церковних ієрархів, у тому числі і Бергольо.

Читайте також:

Минуле Папи Франциска викликало питання: ЗМІ пригадали йому зв'язки з військовою хунтою

Франциск I - консерватор, затятий противник абортів і одностатевих шлюбів

Новим Папою Римським став архієпископ Буенос-Айреса Хорхе Маріо Бергольо

Янукович сподівається, що Франциск сприятиме поглибленню міжрелігійного діалогу

За матеріалами: РИА Новости
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...