Топ Новини

"Валентиновая лихоманка": у світі святкують День закоханих

14 лютого 2013 в 12:53

Хоча ні православна, ні католицька церква свято не підтримують, серед молоді багатьох країн воно користується великою популярністю.

День святого Валентина < >
Фото sulekha.com

14 лютого у багатьох країнах світу традиційно відзначається День святого Валентина, або свято всіх закоханих. Його невід'ємними атрибутами є квіти, цукерки, іграшки та спеціальні листівки з зізнаннями чи побажаннями кохання - валентинки.

Втім, пам'ять якого саме Валентина вшановують у цей день закохані - досі залишається загадкою.

Згідно з найпопулярнішою версією, Валентин був римським священиком, який таємно вінчав солдатів з їхніми коханими у часи жорстокого правління римського імператора Клавдія II. Через це він був ув'язнений, де познайомився з дочкою одного з наглядачів і закохався в неї. Перед смертю він нібито написав дівчині лист з освідченням у коханні, підписавши його "Твій Валентин", а 14 лютого його стратили.

Однак скептики вважають, що свято було встановлено насильно римським понтифіком Геласієм I 496 року - спеціально, щоб замінити язичницькі Луперкалії - фестиваль еротики і неприборканої тілесної любові.

Католицька церква неодноразово заявляла, що вона не має ніякого стосунку до цього дня, і свято носить суто світський характер. Більше того, в цей день Католицька церква відзначає День святих Кирила і Мефодія - покровителів Європи та просвітителів слов'ян.

Не дуже позитивно ставляться до свята і в православній церкві. Цього року напередодні свята на сайті Української православної церкви Київського патріархату була розміщена стаття "День святого Валентина - розпусне свято в сучасній обгортці", в якій наголошується, що як і Хелловін - ніч перед католицьким святом Всіх святих, під церковним ім'ям люди відзначають язичницьке свято.

І вкрай негативно ставляться до Дня Валентина представники ісламу. В мусульманських країнах свято часто забороняють як таке, що "що забруднює мораль молоді" і "антиісламський день".

Втім, у багатьох куточках світу (особливо в Китаї, Японії та країнах Південно-східної Азії) цей день все одно користується неймовірною популярністю. До нього приурочують різні фестивалі, флешмоби, концерти. Особливо процвітає індустрія подарунків, тому День Валентина також іронічно називають "Днем маркетологів".

Читайте також:

Бельгія проводила зиму карнавалом "вісників весни"

В 2013 році на травневі свята українці будуть відпочивати 10 днів

За матеріалами з відкритих джерел
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...