Топ Новини

В сучасному британському суспільстві виявили сім класів

3 квітня 2013 в 23:04

Стійкий середній клас тепер становить близько 25% населення Великобританії, водночас традиційний робочий клас стиснувся до 14%.

Лондон
Трафальгарська площа в Лондоні

Сьогоднішнє британське суспільство ділиться на сім різних класів, свідчать результати нового загальнонаціонального дослідження, проведеного на замовлення Бі-бі-сі.

Колишній поділ суспільства на три класи - робочий, середній і вищий (за родом занять, матеріальним станом та освітою людини), на думку дослідників, більше не є відображенням реальної картини.

До категорій "стійкий середній клас" і "традиційний робочий клас", поширеним у XX столітті, тепер можна віднести лише близько 40% представників британського суспільства.

Дослідники з BBC Lab UK, які опитали 161 тисячу жителів Британії, запропонували визначати класи за економічними (дохід, заощадження, нерухомість), соціальними (зв'язки і кола спілкування) і культурними (інтереси і способи проведення часу) параметрами.

Нові класи Британії:

Еліта - найбільш привілейована група у Великобританії, що виділяється серед інших своїм добробутом; з найвищими показниками у всіх трьох категоріях;

Стійкий середній клас - найчисленніша група, на другому місці по багатству і культурному капіталу;

Технічний середній клас, "технарі" - невелика, порівняно нова група людей з високими доходами, але низьким соціальним та культурним капіталом. Вона відрізняється від інших своєю соціальною ізоляцією і байдужістю до культури;

Забезпечені наймані працівники - молода група соціально і культурно активних людей із середнім рівнем доходу;

Традиційний робочий клас з низькими показниками у всіх трьох категоріях, але не є разом з тим соціально-неблагополучним. Вартість житла представників цього класу досить висока, що пояснюється їх високим середнім віком, що становить близько 66 років;

Розвивається клас працівників сфери послуг - нова молода група, переважно міських жителів, порівняно бідних, але соціально і культурно активних;

"Прекаріат", званий також нестабільним пролетаріатом, - найбідніший та найвразливіший клас серед всіх перерахованих, з найнищими показниками по соціальному і культурному капіталу. За оцінками дослідників, він становить близько 15% населення Великобританії.

Одна з дослідників - професор соціології Манчестерського університету Фіона Дэвайн - говорить, що проведене на замовлення Бі-бі-сі дослідження дає уявлення про те, що входить у поняття класу в Британії XXI століття.

"Воно дозволяє нам представити більш складну, детальну картину того, що являє собою клас в наші дні, - говорить вона. - Воно демонструє нам, що, як і раніше, існують верхній і нижній шари; на верхівці, як і раніше, існує еліта, яка складається з дуже багатих людей, а внизу - бідняки, з дуже низькою соціальною і культурною залученістю".

Дослідники також виявили, що стійкий середній клас тепер становить близько 25% населення країни і є найбільшим зі всіх класів, водночас традиційний робочий клас стиснувся до 14% британського суспільства.

Читайте також:

У Шотландії назвали дату референдуму про вихід зі складу Великобританії

Британія запускає антирекламу своєї країни, щоб зупинити потік іммігрантів

Більшість британців підтримують вихід країни з Євросоюзу

Європа закликала Британію "не виколупувати родзинки з булки" і залишитися в ЄС

 

За матеріалами: Бі-бі-сі
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...