В ООН стурбовані долею сирійських біженців, депортованих Норвегією в РФ - Guardian

Поділитися
В ООН стурбовані долею сирійських біженців, депортованих Норвегією в РФ - Guardian Норвегія відправить біженців в Нікель і Мурманськ © Angelika Warmuth / dpa / Global Look
В ООН вважають, що Норвегія неправильно оцінила Росію з точки зору безпеки для біженців.

Норвегія депортує сирійських біженців автобусами, незважаючи на критичні заяви ООН у зв'язку з такими кроками, пише британське видання The Guardian.

Імміграційна поліція підтвердила у вівторок увечері, що автобус, який перевозив 13 чоловіків із центра прийому біженців в Кіркенесі, прямує до російського кордону. Міністр імміграції Сільвія Лістеуг сказала, що біженців відправлять в Нікель і Мурманськ. Міністр вважає, що "у Норвегії справедлива політика щодо надання притулку". "Ми повинні відправити назад тих, хто не має право на захист", - сказала вона. Лістеуг зазначила, що якщо у біженців є російські візи, які дійсні на сьогоднішній день, то вони будуть депортовані назад.

Жорстка нова політика надання притулку в Норвегії була схвалена широким більшістю в парламенті в минулому році після того, як більш ніж 5500 осіб, які шукають притулку, які прибули в країну з Росії.

У той же час, ООН попередали Норвегію про те, що вона такими своїми діями порушує Конвенцію про біженців. Так, регіональний координатор ООН по справах біженців в Європі Венсан Кошетель висловив свої побоювання: "Є великі прогалини в російській системі надання притулку. Ми вважаємо, що Норвегія неправильно оцінила Росію з точки зору безпеки для людей, які потребують захисту".

25 листопада Норвегія посилила контроль на кордоні зі Швецією.

У грудні в ООН повідомляли, що кількість прибулих в Європу по Середземному морю мігрантів перевищило мільйон осіб. А згідно з прогнозом Євросоюзу, ще три мільйони мігрантів прибудуть в Європу до кінця 2016 року.

Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для ZN.UAОлексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі