В Іраці вкрали "дуже небезпечну" радіоактивну речовину – Reuters

Поділитися
Держдеп США вважає, що поки іридієм з Іраку терористи не заволоділи
"Ісламська держава" може використати радіоактивні речовини для створення "брудної бомби".

Ірак шукає вкрадену в минулому році "дуже небезпечну" радіоактивну речовину, яка може бути використана "Ісламською державою" для створення зброї, передає Reuters з посиланням на іракських чиновників.

Речовина, яке зберігалося в захисному кейсі розміром з ноутбук, пропало в листопаді минулого року з однієї з фабрик недалеко від міста Басра, яка належала американській нафтосервісній компанії Weatherford.

Weatherford заявляє, що не несе відповідальність за пропажу, оскільки компанія не володіє місцями зберігання даної радіоактивної речовини.

За словами іракських чиновників, зниклий матеріал містив 10 грам радіоактивного ізотопу іридію Ir-192. Згідно з інформацією Держдепартаменту США, даними речовиною поки не заволоділа ІД або інше терористичне угруповання.

Підкреслюється, що раніше значна кількість Ir-192 пропала в США, Великобританії та інших країнах. Дана речовина може бути використано ІД для створення "брудної бомби", яка поєднує в собі звичайну вибухівку з радіоактивною речовиною, і використовується для ураження певної площі радіацією.

15 лютого, директор ЦРУ США Джон Бреннан заявив, що бойовики терористичної угруповання "Ісламська держава" можуть спробувати організувати нові теракти на території Сполучених Штатів.

Раніше директор національної розвідки США Джеймс Клеппер заявив, що у Сполучених Штатів є інформація про намір "Ісламської держави" застосувати проти них хімічну зброю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі