В Інгушетії вчинили напад на журналістів і правозахисників

Поділитися
В Інгушетії вчинили напад на журналістів і правозахисників У МВС Інгушетії порушили кримінальну справу за статтями хуліганство та умисне знищення майна © twitter.com/eskovoroda
По дорозі в Грозний невідомі побили журналістів і правозахисників, а також підпалили їхній автобус.

У середу, 9 березня, на членів "Комітету із запобігання тортур" і російських та іноземних журналістів напали по дорозі з Інгушетії в Чечню.

За словами члена правозахисної організації Дмитра Утукина, напад було скоєно на машину, в якій знаходилися правозахисники і журналісти з Росії, Норвегії та Швеції.

За словами правозахисника, двоє співробітників комітету "Комітету по запобіганню тортурам" отримали поранення. Нападам піддалися також як мінімум двоє журналістів, в тому числі журналіст з Норвегії, який отримав важкі травми.

"До автобусу із журналістами під'їхали три машини, блокували його, почали вибивати шибки, а коли журналісти вийшли, їх почали бити палицями. Автобус після цього підпалили, у кого-то там залишилася техніка, у когось- паспорти", - сказав Утукин.

Журналіст The New Times Александріна Єлагіна повідомила, що близько 15 чоловік чекали автобус, в якому перебували журналісти і правозахисники, на дорозі.

"Вони були з бітами. Вони підрізали наш мікроавтобус і почали вибивати скла. Потім витягли нас з машини, забрали наші речі, апаратуру, сумки та підпалили машину", - повідомила Єлагіна.

В МВС Інгушетії порушили кримінальну справу за фактом нападу на журналістів. Зараз справа розслідується за частиною 2 статті 213 КК (хуліганство) і статтею 167 КК (умисне знищення майна).

Читайте також: В Україні посилили відповідальність за втручання у роботу журналістів

Раніше Міжнародна федерація журналістів (IFJ) повідомила, що з 1990 року у всьому світі були вбиті 2297 журналістів. Найчастіше журналісти гинуть в результаті викрадень, терактів із застосуванням вибухових пристроїв або в ході збройних конфліктів, при цьому розслідування проводиться лише в кожному десятому випадку. Тільки в 2015 році загинули 112 журналістів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі