Уряд Сербії схвалив угоду про нормалізацію відносин з Косово

22 квітня 2013 в 13:22

Уряд Сербії схвалив проект угоди про нормалізацію відносин з автономним краєм Косово. Проект відкриває Сербії шлях до вступу в Євросоюз.

Сербия-Косово
Сербія і Косово нормалізують відносини Дивіться оригінал матеріалу на http://www.interfax.ru/world/txt.asp?id=302897

Уряд Сербії у понеділок, 22 квітня одноголосно схвалив укладену раніше з владою Косово угоду про нормалізацію відносин.

Кабінет міністрів доручив відповідним міністерствам і відомствам розробити план реалізації нової угоди. Тепер угоду має бути розглянуто і схвалено парламентом країни, доти вона не може набути чинності.

Прем'єр-міністри Сербії Івіца Дачич і самопроголошеного краю Косово Хашим Тачі домовилися у п'ятницю, 19 квітня, у Брюсселі про принципи нормалізації відносин, відкривши дорогу регіону в Євросоюз. Прем'єри за посередництва глави дипломатії ЄС Кетрін Ештон неодноразово намагалися домовитися про функції сербських громад (муніципалітетів) у Косово. Сербія прагне закріпити за цими територіями спеціальний статус з якомога більшою кількістю виконавчих і законодавчих прав, тоді як албанська влада краю бачить в цьому загрозу своїй самопроголошеній незалежності. Всі попередні зустрічі закінчувалися безрезультатно.

Сприйняття цих територій, де проживає близько 50 тисяч косівських сербів, багато років залишається каменем спотикання у відносинах Белграда з провідними країнами Заходу, які підтримали Косово. На Заході, як і у Приштині, відкрито вважають область північного Косово осередком найбільшої нестабільності, і називають місцеві сербські органи влади паралельними структурами, які необхідно скасувати.

Замість них пропонувалося формувати інші органи самоврядування, що підкоряються косовоалбанській владі. Досі Сербія категорично відкидала подібні ініціативи.

З новим договором питання сербських муніципалітетів вже не стоїть так гостро, і Сербія може розраховувати на отримання дати початку переговорів з Європейським союзом про приєднання до ЄС вже у червні. Албанська влада Косово за підтримки провідних західних країн проголосила незалежність від Сербії в 2008 році. Технічні переговори між Сербією і Косово за посередництва Євросоюзу почалися в березні 2011 року. З жовтня 2012 року зустрічі проходять на рівні прем'єрів. Прогрес у діалозі є однією з головних умов для зближення регіону з ЄС.

Читайте також:

Президенти Сербії і Косово вперше в історії провели переговори

Косово отримало необмежений суверенітет: міжнародний контроль за незалежністю припинено

Єгипет визнав Косово у день п'ятої річниці проголошення незалежності краю

За матеріалами: РИА Новости
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...