Україна лишиться ключем до відносин між США і Росією - National Interest

Поділитися
Україна лишиться ключем до відносин між США і Росією - National Interest Війна в Україні буде гострим питанням для адміністарції Трампа.
Вашингтону варто більш тісно працювати з Києвом, щоб без військових методів зупинити реваншизм Москви.

Попри загравання з Володимиром Путіним, Дональда Трампа чекає тиск з вимогою виступити проти зухвалої агресії Росії. На тлі стурбованості через втручання російських хакерів у вибори в США, те, як Трамп вирішить виклик Москви, визначить його зовнішню політику і демонстрацією прихильності до багатьох американців.

Але протистояння проти російського антагонізму вимагає дечого більшого, ніж військової розгніваної реакції. Про це на сторіканх The National Interest пише дослідкин Ради міжнародних відносин з питань енергетики і закордонної політики США Сагатом Саха.

Підвищення ставок за допомогою збройних сил може погіршити обставини. Якщо нова адміністрація збирається кинути виклик Москві, щоб захистити світову стабільність і американський вплив, їй краще продумати свій підхід до антикорупційних і економічних реформ в Україні.

Впродовж останніх 8 років Кремль дратував адміністрацію Барака Обами, виступаючи проти США скрізь, де тільки можливо. Якщо не зважати на санкції, то російська анексія Криму, приховане вторгнення на Схід України і військова підтримка режиму Башара Асада в Сирії відбувалися безперешкодно. На думку автора, якщо санції збережуться, вони не змусять Росію зайняти більш миролюбиву позицію найближчим часом.

Без супротиву Путін, безсумніву, продовжить провокувати східноєвропейських партнерів Америки і підживлювати громадянську війну в Сирії. Зміцнення українських позицій змусить конфлікт зупинитися. Але на думку автора, сама лише передача летальної зброї Україні не змусить російські війська відступати.

В сусідніх країнах, де Росія використовує корупцію і дезінформацію як важелі впливу, Путін значною мірою вирішує, буде ескалація чи навпаки. А це дає йому серйозні підстави вважати, що саме він контролює наслідки конфліктів. США не можуть йти на напівміри без готовності протистояти всім способам Кремля посилювати конфлікти. Інакше рух вперед принесе Путіну перемогу.

"Революція в 2014 році стала знаком, що Україна розвернулася до Заходу після десятиліть прокремлівського контролю. Такі зміни болючі і майже неможливі для більшості пострадянських країн. І їх варто захистити", - йдеться в статті.

Експерт нагадує, як Україна намагається хоч і повільно, але проводити реформи і боротися з корупцією. На його думку, США повинні боробися проти ворожості Росії, при цьому не посилюючи військову напругу. Це Вашингтону вдасться, якщо він допоможе Україні провести необхідні зміни, які зміцнять її економіку, конкурентність і оборонну здатність. Автор радисть адміністрації Трампа посилити співпрацю з Києвом на найвищому рівні, чого не простежувалося в часи Обами. Попередній президент так і не приїхав у Київ, віддавши ці контакти віце-президенту Джозефу Байдену, який частіше зустрічався з українськими урядовцями, ніж з президентом Петром Порошенком.

"Президент Трамп і Держсекретар Рекс Тіллеросн повинні включити Київ до своїх перших офіційних візитів, щоб подати сигнали українському уряду, Кремлю і ЄС", - йдеться в статті.

Автор додає, що Вашинтон також повинен допомогти Києву провести реформу держуправління, а також тісніше інтегруватися з ЄС. Впродовж останніх років, після повалення режиму Віктора Януковича, Україна зробила багато, щоб зменшити прямий вплив Росії на її економіку, а також щоб протистояти російському вторгненню на Схід України. Продовження реформ в таких умов буде вимагати більшої підтримки, ніж була надата до цього часу.

Фінансування варто видавати Києву за прикладом МВФ: на умовах певного просування у боротьбі з корупцією. Це дозволить заохотити процес змін, зміцнити приватних сектор і українську економіку в цілому. Також Держдепартамент може відправити своїх консультантів для того, щоб допомогти Києву провести приватизації і налагодити боротьбу з корупцією. Також, на думку автора, нова адміністрація повинна підтримати такі органи, як НАБУ, які з'явилися після революції.

Економічні радники також можуть допомогти українському уряду розвинути більш глибокі торговельні зв'язки зі Східною Європою і Центральною Азією, щоб дозволити багатьом країнам в регіоні позбутися залежності від Росії.

Зрештою, США повинні підтримати передачу технологій Україні. Зміцнення зв'язків між українськими і американськими компаніями також піде на користь українській економіці. Захист України повернеться відлунням для Кремля з усього світу. Якщо Путін зазнає невдачі в українській війні, він може почати шукати швидших перемог, приміром, в Сирії, змусивши Асада погодитися на доставку гуманітарної допомоги, ширше перемир'я чи довгостроковий план передачі влади.

Експерти з питань зовнішньої політики часто ототожнюють жорстку сиду зі збройними силами. І це виправдано. Але це лише один інструмент. Економіка і дипломатія теж можуть добре працювати.

Раніше в своїй статті для DT.UA Юлія Курнішова писала, що адміністрація Трампа стане для Києва складним партнером. За її словами, питання відносин з Україною в адміністрації Дональда Трампа може успадкувати віце-президент Майк Пенс, який мислить в дусі республіканського мейнстріму і дотримується жорсткої позиції у відносинах з РФ. Тим не менш, в українсько-американських відносинах виникнуть складнощі, пов'язані із зовнішньополітичними поглядами Трампа.

Як пише в своїй статті для DT.UA директор Національного інституту стратегічних досліджень, радник президента України Володимир Горбулін, новий президент США Дональд Трамп, судячи з усього, не має масштабної і довгострокової стратегії розвитку американської зовнішньої політики.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі