Україна і Грузія повинні отримати право вступити в НАТО, коли будуть готові - голова МЗС Естонії

Поділитися
Україна і Грузія повинні отримати право вступити в НАТО, коли будуть готові - голова МЗС Естонії Голова МЗС Естонії вважає, що Україна повинна отримати шанс вступити в НАТО, коли виконає всі критерії. © nato.int
Естонський дипломат нагадав про саміт НАТО в Бухаресті.

Десять років тому на саміті в Румунії було чітко заявлено, що Україна і Грузія отримають право вступити в НАТО, коли будуть до цього готові. І це потрібно пам'ятати.

Про це в інтерв'ю Die Zeit сказав міністр закордонних справ Естонії Свен Міксер.

"Ми вважаємо, що кожна країна повинна вирішувати за себе. То чому б не надати членство Україні і Грузії, коли вони будуть відповідати всім критеріям? А ці критерії дуже вимогливі", - сказав Міксер.

За словами дипломата, Москва хоче "відродити свою велич". Але при цьому вона розуміє цю "велич" не так, як Захід. Для Росії досі йдеться про військову міць і контроль над територіями.

"Безумовно, Володимир Путін розглядає Україну і Грузію, як такі території, яким він не може дозволити зблизитися з Заходом. Коли ми хотіли вступити в ЄС і НАТО, ми були здивовані, що російська сторона дивилася на це як на гру між собою і Вашингтоном. На наше бажання взагалі ніхто не звертав увагу. Росіяни вважали, що американці хочуть нас втягнути в свій табір. Але це було не так! Нас не вітали з широко розкритими обіймамии. Ми повинні були довести, що гідні членства. Так само і тепер. Росія не розглядає Україну і Грузію як суверенні держави. Це не прийнятно", - сказав Міксер.

Нещодавно головнокомандувач сил НАТО в Європі закликав США максимально посилити збройні сили України. Генерал Кертіс Скапаротті зазначив, що США можуть випробувати деякі свої методи в Україні, наприклад, системи раннього оповіщення. При цьому генерал зазначає, що це допоможе Україні протистояти бойовикам, яким допомагає Росія.

Раніше колишній командувач військами НАТО в Європі генерал армії США Філіп Бридлав закликав адміністрацію президента Дональда Трампа посилити військову підтримку України.

За три роки Україна отримала близько трьох мільярдів гривень іноземної військової допомоги. З 2014 року країни світу постачали Україні зброю, техніку, обмундирування і медичне обладнання, необхідні для протидії російській агресії.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі