У ЄС не чекають нової кризи в єврозоні через референдум в Італії – EUObserver

Поділитися
У ЄС не чекають нової кризи в єврозоні через референдум в Італії – EUObserver В ЄС вважають, що в Італії немає кризи після референдуму. © European Parliament / Flickr
Шойбле наполягає, що немає ніякої політичної кризи в Італії після відставки Ренці.

Чиновники Євросоюзу намагаються розвіяти занепокоєння тим, що відставка прем'єр-міністра Італії Маттео Ренці після провалу на референдумі дасть поштовх для нової кризи в єврозоні.

"Я думаю, немає жодних причин говорити про кризу євро", - цитує слова EUObserver міністра фінансів Німеччини Вальфгана Шойбле, які він сказав перед зустріччю міністрів країн єврозони в Брюсселі.

На його думку, фінансовим ринкам варто лишалися "розслабленими". Шойбле і інші лідери єврозони наполягають, що після того, як італійські виборці відкинули конституційні реформи на референдумі в неділю, в Італії не почалася політична криза, хоч це і стало причиною для відставки Ренці.

"Це демократичний процес. Давайте почекаємо, поки з'являться його результати", - порадив президент Єврогрупи Єрун Дейсселблоем.

Він додав, що результати референдуму насправді "не змінюють ні економічну ситуацію в Італії, ні в італійських банках".

"Наші проблеми сьогодні – це ті ж проблеми, що були і вчора. І їх треба вирішувати", - сказав голова Єврогрупи, нагадавши про великий дефіцит бюджету і надто велику кількість ненадійних кредитів у Італії.

"Італія сильна демократія, знадобляться гучні рішення", - сказав він.

Фінансові ринки, схоже, відреагували на запевняння Шойбле і Дейсселблоема, оскільки євро на міжнародних ринках відновило все, що втратило зранку. До обіду головні індекси у Франкфурті, Лондоні і Парижі зросли більш ніж на 1%, в той час як фондова біржа в Мілані втратила 0,1%. Тим часом, в рейтинговій агенції Standard & Poor's запевнили, що результати референдуму "поки що ніяк не вплинули на кредитоспроможність Італії".

Нагадаємо, в неділю, 4 грудня, в Італії відбувся референдум щодо внесення змін до Конституції. Згідно з даними екзит-полів, від 54 до 58% виборців проголосували "проти" конституційної реформи, тоді як "за" висловилися від 42% до 46%. Явка на референдумі перевищила 68%. Після оголошення результатів прем'єр-міністр Маттео Ренці оголосив про свою відставку. Видання Financial Times писало, що після відставки Ренці італійська політика увійде в період невизначеності. Вірогідно, що президент Маттарелла спробує вмовити когось з чиновників очолити уряд, щоб заспокоїти ринки якомога швидше. Такий вибір може впасти на міністра фінансів П'єра Карло Падоана чи голову Сенату П'єтро Грассо.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі