У Великобританії проведуть референдум про відносини з Євросоюзом

7 січня 2013 в 10:31

Економічні проблеми в Європі призвели до різкого зростання євроскептиків у Великобританії. Британський уряд готує спеціальний план щодо зміни структури відносин з Брюсселем, а також має намір провести національний референдум.

uk_eu_british_evrozona.jpg
Половина британців хотіли б вийти з Євросоюзу
cer.org.uk

Велика Британія проведе референдум з питання про відносини з Євросоюзом протягом найближчих п'яти років. Про це заявив глава уряду країни Девід Кемерон.

"Голосування пройде протягом п'яти років", - повідомив прем'єр в ефірі Бі-бі-сі. При цьому він відмовився повідомити, чи буде у списку винесених на плебісцит питань те, яке запропонує виборцям прямо висловитися за або проти повного виходу Сполученого Королівства зі співтовариства.

Одночасно Кемерон дав зрозуміти, що зараз уряд готує спеціальний план щодо зміни структури відносин з Брюсселем, коли Лондон спробує повернути національному парламенту частину суверенних повноважень, раніше переданих під юрисдикцію єдиних органів ЄС. "З приводу Європи будуть серйозні переговори", - пообіцяв він британцям. У той же час прем'єр підкреслив, що результат цих консультацій не вплине на дату проведення референдуму і "голосування не буде перенесено".

Намагаючись подолати нинішню важку фінансову кризу, Євросоюз готується почати новий етап інтеграції, який має за мету розробку єдиної економічної політики і створення федерального економічного уряду країн єврозони. Лондон, однак, не збирається брати участь у передачі відповідних повноважень центральним структурам спільноти. Більше того, Великобританія має намір вийти з низки спільних сфер діяльності Євросоюзу з тим, аби підсилити позиції національного парламенту. В ідеалі королівство хоче тільки входити в єдину економічну зону ЄС, при цьому всі інші сфери залишити у компетенції британського парламенту.

Згідно з останніми соціологічними опитуваннями, якби референдум з питання про подальше перебування Сполученого Королівства у складі ЄС проходив завтра, "проти" висловилися б 51%. Тим не менше, ще 11 років тому за членство у співтоваристві виступала переважна більшість жителів країни - 68%.

Читайте також:

Ідеолог ЄС підтримав бажання Великобританії вийти з союзу

Американські аналітики вважають можливим "сюрпризом" 2013 року вихід Британії з ЄС

Британський прем'єр вже більш радикально налаштований на вихід Великобританії з ЄС

Британський уряд дав шанс здобути незалежність Шотландії

За матеріалами: ИТАР-ТАСС
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...