У Варшаві урочисто відкрито сквер імені українського поета Василя Стуса

15 березня в 18:32

Варшава є тепер єдиним містом поза межами України, де в міському просторі є ім'я Василя Стуса.

У Варшаві за участі голови МЗС України Павла Клімкіна, посла України в Польщі Андрія Дещиці, представників центральних і місцевих органів влади та членів української громади Польщі урочисто відкрили сквер, названий на честь поета і дисидента Василя Стуса. Він знаходиться в центрі Варшави на перехресті Алеї Незалежності та вулиці Стефана Баторія, поблизу Національної бібліотеки Польщі та найбільшого економічного вишу країни – Головної торгівельної школи.

Це вже другий український сквер у польській столиці, бо тут є вже сквер Тараса Шевченка. Саме в ньому відбувалися варшавські мітинги на підтримку Майдану. Загалом у Польщі сьогодні є кільканадцять вулиць і скверів, названих іменами видатних українців.

"Відкриття скверу імені Василя Стуса у Варшаві стало для поляків і українців символом нашого братерства і опору тоталітаризму. Символом нашої гідності і свободи", - зазначив Клімкін. Він пригадав слова Стуса про його захоплення патріотизмом і боротьбою польського народу проти тоталітарного комуністичного режиму у 80-х роках минулого століття.  

Читайте також: У Польщі хочуть змінити процедуру працевлаштування українських заробітчан – ЗМІ

У Харкові з'явилася вулиця Василя Стуса. Депутати Харківської міськради прийняли рішення про перейменування одноголосно.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...