У супермаркетах Кіпру залишилося продуктів на два-три дні

22 березня 2013 в 17:22

У кіпрського парламенту всього кілька годин для запровадження альтернативного плану і запобігання фінансовій кризі.

Кипр
Кіпріоти чекають на рішення парламенту: він повинен врятувати країну

Запасів продуктів у супермаркетах Кіпру вистачить ще на два-три дні, повідомив голова місцевої Асоціації супермаркетів Андреас Хаджиадаму в інтерв'ю місцевому телеканалу.

За його словами, якщо криза на Кіпрі не вирішиться і банки не відкриються на початку наступного тижня, то полиці магазинів спорожніють.

Раніше у п'ятницю джерела в Єврокомісії повідомили, що Єврогрупа відкинула новий стабілізаційний план, розроблений урядом Кіпру.

Особливі заперечення у керівництва ЄС викликало положення, яке передбачає націоналізацію приватних пенсійних фондів.

Офіційний представник уряду попередив, що для запобігання фінансовій кризі на Кіпрі у депутатів місцевого парламенту залишилося всього кілька годин. Альтернативний "план B" передбачає, зокрема, що замість податків з депозитів буде узаконено обмеження руху капіталу.

Переговори Кіпру з Росією також провалилися. Міністр фінансів республіки Міхаліс Сарріс залишив Москву, так і не домовившись про виділення кредиту, який міг би врятувати економіку острівної держави. Як заявили у Кремлі, їх не зацікавили пропозиції Кіпру.

Якщо пропозиції за "планом B" набудуть чинності, після відновлення роботи банків влади зможуть обмежити безготівкові розрахунки, переведення в готівку чеків, обсяги зняття коштів з рахунку, а також вимагати конвертації чекових рахунків у строкові депозити. Якщо ж заходи не будуть схвалені, Кіпру мало що залишається, крім виходу з єврозони.

Нагадаємо, 16 березня Євросоюз обіцяв надати Кіпру 10 млрд євро фінансової допомоги за умови, що влада країни зможе самостійно знайти ще 5,8 млрд євро. Для цього ЄС запропонував ввести одноразовий податок з усіх банківських депозитів, що викликало обурення вкладників. У підсумку парламент не підтримав цю міру.

Банки Кіпру не працюють з 16 березня. Вони відкриються, як очікується, не раніше 25-26 березня.

Тим часом, міжнародне агентство Standard & Рoor's знизило довгостроковий кредитний рейтинг Кіпру на один пункт - до ССС+ до ССС-. Прогноз за рейтингом негативний.

Читайте також:

Банківські канікули на Кіпрі продовжили ще на п'ять днів

Західні ЗМІ: Росія в обмін на кредит хоче військову базу на Кіпрі

Кіпр остаточно відмовився від ідеї податку на депозити

Церква Кіпру готова віддати всі свої активи для порятунку острова

Взгляд
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...