Топ Новини

У США затримано підозрюваного у надсиланні Обамі листа з отрутою

18 квітня 2013 в 10:50

Листи, надіслані президентові США і одному з сенаторів, містили в собі, окрім критики влади США, сильнодіючу отруту рослинного походження рицин.

Барак Обама
Барак Обама
Правоохоронні органи США затримали підозрюваного в розсиланні листів з отрутою рицином президентові Бараку Обамі і сенаторові-республіканцеві Роджеру Уікеру.

ФБР заарештувало такого собі Пола Кевіна Кертіса з Тупело (штат Міссісіпі). При цьому затримали його в будинку в містечку Корінт в тому ж штаті, повідомляє телекомпанія NBC.

Слідчі встановили, що листи були надіслані їм 8 квітня з Мемфіса (штат Теннессі) і містили ряд ідентичних фраз з докорами на адресу президента і сенатора. Третій такий самий лист він направив одному із суддів у своєму штаті.

У кінці тексту були слова: "Мене звуть К.К., і я схвалюю це послання". В конверти був насипаний білий порошок - сильнодіюча отрута рослинного походження рицин.

Раніше повідомлялося також, що лист з отрутою отримав ще і сенатор-демократ Карл Левін, проте з його приводу NBC нічого не повідомляє у зв'язку з арештом підозрюваного.

"Отруйні" послання були виявлені у вівторок, 16 квітня, у поштових відділеннях, де проходить спеціальну перевірку вся кореспонденція для Білого дому і Конгресу.

Попередня перевірка показала, що в конверти насипаний білий порошок - сильнодіюча отрута рослинного походження рицин. Його відправили на додатковий аналіз у лабораторію ФБР.

Інцидент викликав серйозну стурбованість у Вашингтоні і привернув до себе підвищену увагу ще й тому, що стався на наступний день після теракту у Бостоні. Проте зв'язку між цими подіями ФБР поки не проводить.

Ще у вівторок сенатор-демократ Клер Маккаскіл, після розмови з представниками спецслужб, заявила, що у цій справі вже є підозрюваний. Не вдаючись у подробиці, вона розповіла, що ця людина відома службі безпеки Конгресу, оскільки часто пише листи законодавцям. Не виключено, що він страждає на розлад психіки.

У свою чергу сенатський пристав Терренс Гейнер повідомив, що конверт з отрутою, що прийшов на ім'я Уікера, не мав зворотної адреси, був відправлений з Мемфіса (штат Теннессі) і зовні був нічим не примітний. Так само було і з листом, направленим в Білий дім.

У Конгресі США аналогічні інциденти виникали і раніше. У 2001 році в офіси декількох сенаторів прийшли листи зі спорами сибірської виразки. Серед помічників законодавців і поштових службовців, які тримали їх у своїх руках, п'ятеро загинули, а 17 людей провели довгий час в лікарнях з сильним отруєнням.

ФБР вийшло на слід колишнього співробітника медичної лабораторії, який, очікуючи арешту, покінчив життя самогубством.

Посилали в Конгрес і рицин. Конверт з цією отрутою прийшов у 2004 році в офіс сенатора Біла Фріста, але в результаті інциденту, на щастя, ніхто не постраждав.

Рицин - вкрай токсична речовина, що отримується з касторових бобів. Кількості рицину розміром з вушко шпильки достатньо, щоб убити дорослу людину.

Читайте також:

Американському сенатору-республіканцю надіслали лист з отрутою рицином

В італійському аеропорту вибухнула адресована Берлусконі посилка

У Римі в посольстві Швейцарії вибухнула посилка з бомбою

За матеріалами: NBC News
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...