У Сочі до Олімпіади знищать безпритульних тварин: оголошено конкурс з "утилізації" 2028 кішок і собак

17 квітня 2013 в 09:59

"Те, що тварин не повинно бути на вулиці, очевидно. У нас є відповідальність перед світовою спільнотою. Їхнє знищення - більш швидкий спосіб вирішити завдання", - коментує ініціативу місцева влада. Захисники тварин не розділяють таку позицію.

zhivotnie_animal_dog_sobaka.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA
В Сочі напередодні Олімпіади задумалися над проблемою безпритульних тварин, вирішивши, що до приїзду іноземних гостей їх бути на вулицях не повинно. А оскільки часу до Олімпіади залишається небагато, влада вирішила не напружуватися і обрала найшвидший спосіб - знищити тварин. Відповідний конкурс було оголошено на сайті РосТендер.

Переможець тендеру "на виконання робіт з вилову, підбору та утилізації бездоглядних тварин (собак і кішок)" має відловити 2028 голів тварин в Центральному районі міста за період з 2013 по 2015 роки. На ці цілі буде виділено 1,7 млн рублів (близько 440 тис. гривень - ред.).

Депутат Держдуми від Краснодарського краю Сергій Кривоносов підтвердив, що завдання з очищення вулиць Сочі від безпритульних тварин дійсно стоїть. "Те, що тварин не повинно бути на вулиці, очевидно. У нас є відповідальність перед світовою спільнотою. Їхнє знищення - більш швидкий спосіб вирішити завдання", - сказав він РБК daily. Однак народний обранець визнав, що це не кращий метод і що "більш гуманно було б розвивати притулки".

Тим часом захисники тварин не поділяють позицію адміністрації. На вихідних вони провели пікет на захист тварин, пише сочинський "Макс портал". Звучали такі гасла, як "Зупиніть вбивства тварин!", "Відстрілу - ні! Стерилізації - так!". В ході акції активісти зібрали близько 500 підписів під вимогою до мерії виділити землю під потреби притулку. Як наголошується на сайті, на курорті питання організації притулку назріло вже давно, але, за словами представників громадськості, поки під нього виділили тільки "клаптик землі", та й то на оползневій ділянці. А нещодавно в Сочі почали розкидати отруєний корм, від якого гинуть безпритульні тварини.

Організатор пікету еколог Ольга Носовець нарікає не тільки на те, що від тварин будуть негуманно позбавлятися, але й на те, що таким чином будуть убиті ті кішки і собаки, які волонтери вилікували і стерилізували на свої гроші. "Волонтери на свої гроші лікують собак, стерилізують їх, стикаються з проблемами. Потім цих собак випускають на вулицю, а через деякий час трупи цих тварин знаходять. Знаходять улюбленців дітей, собак і кішок, що живуть в кожному дворі", - зазначила Носовець. Крім того, не виключено, що отрути можуть бути небезпечні для людей, вважає еколог. А також у разі виконання замовлення влади місто може зіткнутися з новими проблемами - почнуть плодитися щури.

Депутати, незважаючи на поспіх у зв'язку з підготовкою до Олімпіади, все ж висловлюють розуміння. Вони запевняють, що поки громадськість не прийде до згоди з цього питання, рішення не буде прийнято, сказав заступник голови комітету Держдуми з конституційного законодавства і держбудівництва Дмитро Вяткін.

РБК Daily
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...