У Шарлотті влада запровадила надзвичайний стан через протести

Відео
Поділитися
У Шарлотті влада запровадила надзвичайний стан через протести В результаті акцій протесту в Шарлотті постраждали 15 поліцейських
Акції протесту в Шарлотті тривають другу добу.

Губернатор американського штату Північна Кароліна ввів режим надзвичайного стану в місті Шарлотт, де проходять акції протесту у зв'язку із вбивством афроамериканця поліцією. У місто відправлена національна гвардія.

Акції протесту в Шарлотті тривають другу добу, через них постраждали 15 поліцейських, правоохоронці неодноразово застосовували сльозогінний газ проти протестувальників.

Демонстрація в ніч на четвер почалася мирно, проте потім у натовпі пролунали постріли. Один з протестуючих був поранений, він знаходиться в критичному стані.

Протестувальники кидали в поліцейських пляшки і петарди, розбивали вікна і розводили багаття.

Жителі Шарлотта вийшли на вулиці, після того як у вівторок, 20 вересня, 43-річний афроамериканець Кіт Ламонт Скотт був поранений афроамериканцем - поліцейським і помер у лікарні.

У поліції стверджують, що Скотт ніс у руках зброю і представляв "безпосередню смертельну загрозу", проте його родичі наполягають, що чоловік не був озброєний. Після смерті Скотта його дочка опублікувала в Facebook відео, де заявила, що її батько був озброєний і читав книгу, поки чекав повернення сина на шкільному автобусі.

В останні місяці США прокотилася хвиля вуличних заворушень, спровокованих вбивствами поліцією афроамериканців.

Читайте також: Побитий поліцейськими афроамериканець відсудив компенсацію в розмірі 22 млн доларів

Нагадаємо, в минулому році в Чикаго масово протестували через відео з вбивством темношкірого підлітка поліцейським.

У листопаді 2014 року у Фергюсоні сталися сутички між поліцією і жителями міста, незадоволеними вердиктом у справі про вбивство чорношкірого американця Майкла Брауна. Журі присяжних вирішив не залучати до суду поліцейського Даррена Вілсона, який застрелив 18-річного підлітка. Протестувальники підпалили автомобілі, в тому числі і поліцейські машини. Акції протесту також пройшли в Вашингтоні, Чикаго, Сіетлі, Бостоні, Філадельфії і Лос-Анджелесі і викликали дебати з питань етнічної і расової дискримінації.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі