У Сенаті США розкритикували Обаму за його стратегію щодо ІДІЛ

Поділитися
У Сенаті США розкритикували Обаму за його стратегію щодо ІДІЛ Деякі представники Республіканської партії вже давно закликають відправити в Ірак спецназ США для боротьби з ІДІЛ
Республіканці вважають недостатніми зусилля США по боротьбі з "Ісламською державою".

У вівторок, 7 липня під час слухань у Комітеті у справах збройних сил сенату США республіканці висловили невдоволення з приводу зусиль, які докладає Вашингтон для боротьби з ІДІЛ.

Голова Комітету сенатор Джон Маккейн назвав "самообманом" стратегію, яку президент США Барак Обама виклав у понеділок в Пентагоні.

"Ви не переможете. А якщо ви не переможете в війні, це значить, ви терпите поразку. ІДІЛ можна і необхідно знищити. Однак це ніколи не відбудеться, якщо ми будемо продовжувати обманювати себе щодо нашої нинішньої кампанії", - сказав Маккейн.

Деякі представники Республіканської партії вже давно закликають відправити в Ірак спецназ США для ведення бойових дій проти "Ісламської держави". Маккейн розкритикував Обаму за те, що той відмовляється послати до Іраку американських солдатів для участі в наземних операціях.

"Президент любить повторювати банальну фразу про те, що проблему ІДІЛ, ні якусь іншу проблему військовим шляхом не вирішити. Однак дуже часто він не розуміє одну річ – рішення політичних завдань іноді має досить серйозний військовий аспект", - вважає Маккейн.

Джеф Сейшенс, також представник Республіканської партії, заявив, що обіцянку Барака Обами не залучати США в ще одну війну на Близькому Сході слід переглянути з урахуванням сьогоднішньої реальності.

"У якийсь момент президенту доведеться змінити своє рішення. Він не може просто діяти, керуючись своїми передвиборними обіцянками, коли реальна ситуація змінилася", - говорить Сейшенс.

У понеділок, 6 липня, Обама заявив, що міжнародна коаліція під егідою Сполучених Штатів по боротьбі з терористичною організацією ІДІЛ посилить військову компанію в Сирії. Він підкреслив, що останнім часом ісламісти несуть значні втрати, що, на його думку, наближає розгром "Ісламської держави". Однак президент США зазначив, що остаточну перемогу над ІДІЛ можна здобути лише в тому випадку, якщо дії Вашингтона отримають підтримку з боку союзників.

ІДІЛ, або "Ісламська держава", влітку минулого року оголосив про створення халіфату, який, на думку ісламістів, повинні ввійти всі мусульманські країни. На даний момент бойовики ІДІЛ ведуть активні бойові дії на території Іраку і Сирії.

Два найбільш впливових духовних лідера "Аль-Каїди" Абу Катада і Абу Мухаммад аль-Макдісі, заявили, що терористичне угрупування більше не являє собою функціонуючу організацію після того, як була "розірвана" бойовиками ІДІЛ.

У червні Сполучені Штати оголосили про намір створити нові військові бази в Іраку з метою допомогти іракському уряду в боротьбі проти терористичної організації ІДІЛ.

12 червня начальник штабу сухопутних військ США Реймонд Одієрно заявив, що міжнародної антитерористичної коаліції під егідою США буде потрібно до 10 років для перемоги над ісламістським угрупуванням ІДІЛ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі