Топ Новини

У російському МНС зізналися, що чекали на метеорит тільки через кілька тисяч років

22 лютого 2013 в 10:49

Надзвичайну ситуацію, пов'язану з вибухом великого метеорита, у Росії вважають унікальною.

Падение метеорита, Урал
Після вибуху небесного тіла Росію охопила метеоритна лихоманка

Глава МНС Росії Володимир Пучков заявив, що уникнути метеоритної атаки на Уралі та її наслідків було фактично неможливо.

"МНС прораховували ризики і оцінювали ймовірність падіння, але вона була вкрай низькою. Ми думали, що людство зіткнеться з цим через кілька тисяч років, але виявилося все по-іншому: сталася масштабна надзвичайна ситуація природного характеру", - розповів він в інтерв'ю газеті "КоммерсантЪ".

- NASA оцінило потужність вибуху челябінського боліда: у 30 разів могутніший за Хіросіму

Пучков підкреслив, що зараз не існує технологій, які дозволили б прогнозувати і контролювати метеоритні дощі.

"На території Північної Америки, Європи і Росії є технічні системи, які дозволяють відстежувати тільки великі боліди. З урахуванням їхніх швидкостей від 10 до 30 км/с, систем попередження про такі небезпеки і загрози у світі поки, на жаль, не існує. Щодоби на землю падає більше 100 небесних тіл, а на рік - більше 30 тис. З них людство фіксує лише 10-20, тому що багато метеоритів падає в океан, в Антарктиду або на малонаселені території", - зазначив він.

За словами міністра, надзвичайну ситуацію через метеорит на Уралі можна назвати унікальною.

"В шести суб'єктах РФ люди спостерігали спалах. Потім була сильна ударна хвиля. Вперше від метеорита постраждали міста, сільські райони, об'єкти транспортної та соціальної інфраструктури. Найважчі наслідки - на території Челябінської області", - констатував він.

Чиновник також повідомив, що вчені продовжують дослідження знайдених фрагментів, проте поки жоден зі знайдених уламків не отримав підтвердження того, що є частиною саме челябінського метеорита.

Нагадаємо, що рівно тиждень тому, 15 лютого, над Уралом вибухнув великий болід. Його уламки впали, в основному, в районі Челябінська. Видовищне падіння метеорита вразило не тільки Росію, але і весь світ.

У Челябінську у результаті космічної надзвичайної події виявилися пошкодженими декілька тисяч будинків - у більшості з них ударною хвилею вибило шибки. Близько 1500 осіб постраждали, в основному отримавши поранення від скла або падіння різних предметів. Зараз 38 осіб залишаються в лікарнях.

Читайте також:

Кількість постраждалих від падіння метеорита в Челябінській області зросла до 1,2 тисячі людей

Жириновський оголосив метеорит, що впав на Уралі, секретною американською зброєю

Над Уралом вибухнув метеорит, обрушивши на землю "зоряний дощ" і налякавши жителів інопланетним вторгненням

Метеорити, подібні до челябінського, падали і на території України

За матеріалами: Коммерсантъ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...