Топ Новини

У Росії всіх дітей, починаючи з 10 років, будуть перевіряти на куріння

18 лютого 2013 в 11:32

Малолітніх курців виявлять за допомогою аналізів крові і повітря, що видихається.

Тестування на куріння стане обов'язковим для російських школярів. Згідно з новим порядком диспансеризації, затвердженими МОЗ РФ, таку перевірку будуть проходити всі діти, починаючи з десяти років.

МОЗ сподівається виявляти юних курців на ранній стадії. В рамках диспансеризації школярі в обов'язковому порядку будуть здавати аналіз повітря, що видихається, на виявлення окису вуглецю, а їхню кров перевірять на предмет наявності в ній карбоксигемоглобіну, пише газета "Известия".

Однак експерти в області медицини налаштовані скептично з приводу ефективності запропонованих заходів. З медико-хімічної точки зору питання викликає трактування отриманих за допомогою даного тесту результатів: визначити за ним, сама дитина курила, або просто знаходилася в прокуреному приміщенні неможливо. А курці перед перевіркою легко утримаються кілька годин - цього часу цілком вистачить для того, щоб сліди тютюну "вивітрилися" з організму.

При цьому і медики, і педагоги звертають увагу на нерозумність додаткових витрат на таке обстеження: вчителі у школах, як правило, і так знають, хто у класі вже почав курити.

На проведення профілактичних оглядів в системі обов'язкового медичного освіти передбачені кошти на рівні 35 млрд рублів.

Читайте також:

Юристи порадили українцям доносити на курців в ресторанах

Комуністи запропонували відправляти алкоголіків і наркоманів до психлікарень

Антитютюновий закон у дії: у кафе прибрали попільнички, клієнти йдуть геть

За матеріалами: Известия
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...