Топ Новини

У Росії чиновникам, депутатам і силовикам заборонили зберігати гроші за кордоном

24 квітня 2013 в 19:25

Російським держслужбовцям законодавчо заборонили мати закордонні рахунки. Заборона поширюється на їхніх дружин і неповнолітніх дітей.

Коррупция, Россия
Держдума заборонила чиновникам зберігати гроші і цінності за кордоном

Держдума РФ прийняла в остаточному читанні закон, що забороняє високопоставленим чиновникам, держслужбовцям, депутатам, сенаторам, а також їх дружинам і неповнолітнім дітям мати банківські рахунки, дорожні чеки, цінні папери і похідні фінансові інструменти за кордоном.

Закон передбачає, що всі вищезгадані особи протягом трьох місяців приведуть до ладу свої фінансові справи згідно з новими вимогами. Якщо вони відмовляться це зробити, то їм доведеться звільнити посади.

"Вимога про пряму заборону - це не обмеження прав. Це, швидше, підтвердження того, що високий статус зобов'язує", - прокоментувала рішення глава думського комітету з безпеки та протидії корупції Ірина Ярова.

За її словами, будь-яка держава у світі зацікавлена в тому, щоб бути конкурентоспроможною і незалежною, тому важливо, щоб ті люди, які приймають рішення на користь розвитку країни, не були залежні від інтересів інших країн, не були зв'язані зобов'язаннями, не могли опинитися під тиском через свої особисті, комерційні та інші інтереси".

У документі уточнюється, що в іноземних банках не можна буде зберігати не тільки гроші, але і дорогоцінні метали і камені. Також заборона торкається довірчого управління, якщо воно пов'язане з використанням іноземних фінансових інструментів.

Щодо іноземної нерухомості, то, згідно з позицією, яка була озвучена президентом РФ Володимиром Путіним, діє правило в частині безумовного декларування - чиновникам і депутатам дозволяється її мати, але вони повинні розкрити джерело фінансування на її придбання.

Закон також поширюється на військовослужбовців, слідчих, прокурорів, співробітників МВС, митних і податкових органів, позабюджетних фондів, аудиторів Рахункової палати, голів міських округів, муніципальних районів.

За дорученням президента РФ уповноваженим органом перевірка може бути проведена щодо будь-якої посадової особи.

Нагадаємо, в кінці березня обурення Росії викликало введення податку на вклади на Кіпрі. Вперше в історії ЄС вкладники банків у примусовому порядку будуть притягнуті до фінансування зусиль з вирішення боргових проблем. Власники рахунків понад 100 тисяч євро в Bank of Cyprus і Laiki втратять більшу частину коштів.

До знайдення шляху виходу з фінансової кризи банківські операції на острові були заморожені протягом декількох тижнів. У кіпрських банках зберігалися мільярди доларів російських вкладників, крім того, уряд РФ заявив, що на острові заблоковані рахунки російських державних структур.

Читайте також:

США оприлюднили "список Магнітського"

Російським ЗМІ під загрозою серйозних штрафів заборонили "міцні слівця"

"Заохочувальний приз" від Кіпру: розорені вкладники зможуть отримати громадянство

Росіяни готові покинути "колонізовані" міста Кіпру разом з яхтами, ікрою і горілкою "Путінка"

За матеріалами: РИА Новости
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...