У росіян немає альтернативи Кремлю через повну нейтралізацію опозиції – The Economist

Поділитися
У росіян немає альтернативи Кремлю через повну нейтралізацію опозиції – The Economist Россияне недовольны высокими ценами и затруднениями, но не готовы к изменениям. © ТАСС
Видання пише, що після того, як партія Путіна зберегла більшість у парламенті, він візьметься за відновлення аналога КДБ до президентських виборів.

Молода мешканка Москви Марина невдоволена зростанням цін, корупцією і навіть конфронтацією Росії проти Заходу. Але вона каже, що не готова до зміни курсу.

"Люди невдоволені, але вони бояться змін. У Горбачова були хороші ідеї, але подивіться, до чого вони призвели? Я не хочу, щоб Росія була зруйнована", - сказала вона журналістам The Economist.

Видання додає, що настрій Марини і її співвітчизників пояснює те, який вибір вони зробили, голосуючи за склад Думи 18 вересня. Хоча результат на російських виборах – це не загадка. Правляча партія Володимира Путіна "Единая Россия" зберегла три четверті місць в Державній Думі. Сам президент вже проголосив, що перемога його політичної сили – це "реакція громадян на тиск, який чинять на Росію з-за кордону". Він додав, що росіяни обрали стабільність.

Підконтрольна Кремлю номінальна "опозиція" лишилася в парламенті, в той час як дійсно анти кремлівські партії "Яблоко" і "Парнас" набрали менше 2% голосів і не потрапили в Думу. Також своє місце втратив останній справжній опозиціонер Дмитро Гудков. У всякому разі, розподіл між пропутінськими партіями не вплине на політику Росії. Адже що скаже Кремль, те Дума і зробить.

Видання зауважує, що спостерігачі зафіксували величезну кількість випадків фальсифікацій і шахрайства на виборах в Росії. Але навряд чи це змусить тисячі людей вийти на вулиці, як це було в 2011 році. Однак неготовність росіян протестувати не означає, що вони задоволені. Економічна криза набирає оберти. Російський Центробанк прогнозує скорочення ВВП на 0,7% у цьому році. В минулому це падіння склало 3,7%. Багато громадян скаржаться на зростання цін і зменшення зарплат.

Читайте також: Канада не визнала законність російських виборів у Криму

"Йдеш у магазин і за свої гроші не можеш нічого купити", - сказала Марина, яка відмовилася називати своє прізвище, пояснивши, що якщо вона це зробить, то завтра хтось "спалить її машину". Булька робітничого невдоволення зростає. Третина росіян переконані, що країна рухається в неправильному напрямку.

Але, попри всі неприємності, політика перетворилася на референдум з підтримки Путіна. І він лишається дуже популярним, хоча підтримка місцевих чиновників падає.

"Через повну нейтралізацію опозиції, росіянам немає куди звернути. А Кремль показав, що будь-який опір може погано закінчитися", - йдеться в статті, нагадуючи, що проти одного з лідерів протестів 2011 року Олексія Навального влада порушила низку вигаданих кримінальних справ, а Бориса Нємцова вбили.

Тепер, коли увага прикута до президентських виборів, на яких Путін збирається перемогти вже вчетверте, багато хто чекає посилення репресій. Видання "Коммерсантъ" писало про плани Кремля створити нове потужне Міністерство державної безпеки. І навряд чи поява таких намірів – випадковість. Нове міністерство поглине ФСБ, Службу зовнішньої розвідки і Федеральну службу охорони. Така реорганізація фактично поверне російські спецслужби до жорсткої централізації, як у радянського КДБ.

Нове міністерство і домінування "Единой России" в Думі повинні покласти край будь-яким ілюзіям, що в російській системі можливий опір зсередини.

"Влада і держава в Росії – це одне і те ж. І будь-яка участь громадян у політичному житті непередбачена", - наголосив російський публіцист Олег Кашин.

Тим часом, видання Financial Times пише, що населення окупованого Криму зустріло вибори до Держдуми РФ з апатією, а неявка стала поширеним явищем. Відсутність ентузіазму йти на російські дільниці у кримчан проілюструвало їхнє невдоволення високими цінами, частими відключеннями електрики і західними санкціями, які зробили Крим залежним від Москви.

У МЗС України заявили, що українська сторона рішуче засуджує організацію на окупованому Росією Кримському півострові виборів у Державну думу РФ і буде домагатися включення їх учасників та безпосередніх організаторів до санкційних списків.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі