У Папуа-Новій Гвінеї скасують закон, який допускає самосуд над чаклунами

12 квітня 2013 в 21:37

Постанову, що неодноразово піддавалася критиці, було прийнято в країні в 1971 році. Варто зазначити, що в ній немає прямих формулювань, які стверджують, що маги і чарівники існують. Тим не менш людина, що вважає себе зачарованою, може використовувати це як пом'якшувальну обставини при скоєнні тяжких злочинів.

Закон про чаклунство, який регулярно стає причиною загибелі ні в чому не винних людей у Папуа-Новій Гвінеї, планують скасувати. Обіцянку скасувати документ днями дав прем'єр-міністр країни Пітер О'Ніл. Політик назвав закон "абсурдним", "варварським" і запевнив, що питання про його ліквідацію буде піднято на найближчій парламентській сесії.

Постанову, що неодноразово піддавалася критиці, було прийнято в країні в 1971 році. Варто зазначити, що в ній немає прямих формулювань, які стверджують, що маги і чарівники існують. Тим не менш людина, що вважає себе зачарованою, може використовувати це як пом'якшувальну обставину при скоєнні тяжких злочинів. У свою чергу, людина, яка підозрюється у чаклунстві, вважається злочинцем.

На початку лютого 2013 року 20-літню Кепарі Леніату побили, а потім живцем спалили її співвітчизники. Жителі міста Маунт-Хаген вирішили, що вона винна в смерті 6-річного хлопчика. Ще до страшної страти дівчина зізналася, що дійсно є відьмою, проте до загибелі дитини не причетна. Її доводи не переконали розлючених містян, яких не змогла зупинити навіть поліція.

Через кілька тижнів правоохоронці в буквальному сенсі врятували двох літніх жінок, яких збиралися публічно спалити. Обивателі були впевнені в тому, що ворожки нагнали порчу на 8-місячну дівчинку. Офіцери насилу відмовили їх зупинити "полювання на послідовниць Сатани".

У 2012 році в державі прокотилася хвиля насильства і низка страшних вбивств людей, які нібито мали здібності до чаклунства. Банда сектантів шукала підозрюваних обох статей, а потім шматувала і поїдала їх останки. При цьому самі зловмисники запевняли, що знаходити магів їм допомагають парфуми.

Через велику кількість безневинних жертв громадяни Папуа-Нової Гвінеї відмовлялися залишати свої будинки. Влада була змушена продовжити терміни виборів, що проходили в той момент. Виборчі дільниці були практично порожними через чутки і новин про розправи над чаклунами.

Читайте також:

У Папуа-Новій Гвінеї провалилася спроба військового перевороту

Рада заборонила ворожок на телебаченні

Комуністи пропонують ворожок і астрологів позбавити пенсій

МОЗ вимагатиме в народних цілителів довідку про наявність здібностей

За матеріалами: Вести.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...