У Буркіна-Фасо після відставки президента відбулося два перевороти за добу

Поділитися
У Буркіна-Фасо після відставки президента відбулося два перевороти за добу © online.wsj.com
Спочатку владу взяло в свої руки військове командування, потім про захоплення повноважень заявив заступник голови президентської охорони. Населення країни не звернуло на це особливої уваги, продовжуючи святкувати повалення багаторічного лідера.

В Буркіна-Фасо після повалення президента Блеза Компаоре сталося два перевороти протягом доби.

Так, через кілька годин після того, як про свій керівництві країною заявив командувач Збройними силами Оноре Траоре, про захоплення президентських повноважень оголосив заступник глави президентської охорони полковник Ісаак Зида,

Агентства не повідомляють, що віщувало чергову зміну влади в західноафриканській країні. Очевидці кажуть, що населення країни не звернуло на це особливої уваги, продовжують святкувати повалення багаторічного національного лідера Компаоре.

Переворот в Буркіна-Фасо стався після того, як правив 27 років країною Компаоре заявив про плани продовжити свої повноваження. У столиці почалися заворушення, що призвели до захоплення і спалення бунтівниками будівлі парламенту. В ході заворушень 4 людини загинули, 6 отримали травми різного ступеня тяжкості.

Після цього сотні тисяч людей вийшли на вулиці столиці країни Уагадугу, а військові оголосили про те, що беруть владу в свої руки. Президент спочатку заявив про готовність до вільних виборів, а потім вирушив до кордону з сусідньою Ганою, де, за деякими даними, має намір попросити політичний притулок.

Саме Ісаак Зида оголошував захопленої натовпі про те, що Президент покинув столицю.

Компаоре прийшов до влади в 1987 р., поваливши колишнього Президента Томаса Санкарів. За даними видання Guardian, в останні роки він втратив контроль над армією і фактично перестав контролювати президентську гвардію. До того ж Компаоре встиг зіпсувати відносини з іншими африканськими лідерами. Він сприяв нестабільність в Кот Д'івуарі, надавав притулок либерийскому диктатору Чарльзу Тейлору та сприяв угруповання "Боко Харам", що веде боротьбу з центральним урядом Нігерії.

Компаоре при цьому залишався лояльним союзником США і Франції. Остання при цьому вітала повалення Президента, закликавши нові влади до проведення демократичних виборів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі