Топ Новини

У Британії заарештовано підбурювача терактів 11 вересня

9 березня 2013 в 18:00

Заарештований Абу Катада, що вважався "правою рукою" Усами бен Ладена в Європі, судиться з владою Британії на гроші британських платників податків.

Абу Катада
Абу Катада

Британська поліція заарештувала підозрюваного в тероризмі мусульманського проповідника Абу Катаду (справжнє ім'я - Омар Махмуд Мохаммед Отман) за порушення умов звільнення його під заставу, повідомляють місцеві ЗМІ.

Катада вважався "правою рукою" Усами бен Ладена в Європі і ідейним натхненником терактів 11 вересня в США.

Згідно з повідомленням поліції, його було затримано в п'ятницю в Лондоні в зв'язку з антитерористичною операцією. Арешт здійснено незадовго до майбутнього в понеділок судового слухання про депортацію ісламіста в Йорданію, де він засуджений за зв'язки з терористами.

Обшуки в будинку Катади на півночі Лондона почалися ще вранці 7 березня. Їх проводив антитерористичний підрозділ поліції. Очевидці стверджують, що поліцейські винесли з будинку кілька коробок з речами проповідника. При цьому сам він тоді затриманий не був.

Цікаво, що Катада судиться з владою Британії на гроші британських платників податків. Крім того, його сім'я отримує фінансову допомогу, оскільки ніхто в будинку Катади не працює. Будинок, до речі, теж знімають на державні гроші. Крім того, податками оплачене цілодобове стеження за радикальним проповідником.

Під час операції в британській столиці було проведено обшуки в двох квартирах і офісі. Обшук у третій квартирі триває. Ніяких арештів у рамках операції не проводилося.

51-літній Абу Катада (справжнє ім'я - Омар Махмуд Мохаммед Отман), який вважався "правою рукою" Усами бен Ладена в Європі, прибув на територію Великобританії в 1993 році за підробленим паспортом. У 1999 році в Йорданії проповідник був заочно засуджений до довічного ув'язнення у зв'язку з організацією серії терактів.

З моменту свого арешту в 2002 році без пред'явлення звинувачень Катада провів під вартою у Великобританії в цілому близько семи років.

Процес про екстрадицію пов'язаний з тим, що Британія повинна відмовити в депортації особам, яким загрожує несправедливий суд. В Йорданії свідчення проти Катади були отримані за допомогою тортур. Йорданська влада обіцяє провести над Абу Катадою новий процес, на якому не будуть використані свідчення, отримані із застосуванням насильства.

У травні минулого року Європейський суд з прав людини відхилив апеляцію Абу Катади проти депортації і дозволив видати його владі Аммана. Проте в листопаді минулого року британська Спеціальна комісія з імміграційних апеляцій постановила, що ісламіст не може бути виданий Йорданії і має право залишитися у Великобританії.

За даними на грудень 2012 року, Катада вже отримав на оплату послуг адвокатів близько 800 тис. доларів з казни. При цьому остаточну калькуляцію його захисники ще не представили.

Читайте також:

ООН виключила ім'я Усами бен Ладена з "чорного списку" через два роки після його смерті

Американський репер-джихадист посів місце бен Ладена в списку найнебезпечніших злочинців

Розкрита таємниця поховання бен Ладена: його завернули в білий саван і скинули в море

Пентагон має намір судитися з автором скандальних мемуарів про ліквідацію бен Ладена

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...