Топ Новини

У Білорусі з'являться трудові табори для дітей, де їх відучать від байдикування

19 лютого 2013 в 11:09

У всіх регіонах Білорусі уряд створить систему трудових таборів, щоб школярі не байдикували.

Беларусь, субботник
Білоруські піонери на суботнику

Рада міністрів Білорусі підготувала постанову, згідно з якою у країні планується створити трудові табори для дітей і підлітків.

"Діти самі повинні працювати, щоб у них не було споживчого ставлення. У містах ми виховуємо нероб. Поставлено завдання, щоб на вулицях не було гулящих підлітків", - повідомив на прес-конференції директор Республіканського центру з оздоровлення та санаторно-курортного лікування населення Микола Мазур.

Табори будуть створені у всіх регіонах Білорусі, за винятком чорнобильської зони.

Планується, що там будуть працювати і відпочивати діти 14-18 років. Скільки конкретно годин буде відведено на роботу, поки невідомо, тому що "постанова ще шліфується". Особливо в документі зазначено, що перебувати у трудових таборах діти будуть тільки з дозволу батьків.

Новина викликала різко негативну реакцію в білоруському суспільстві. Багато в чому - через вкрай невдалу назву - "трудові табори", вигадану урядовцями.

Справа в тому, що під час Другої Світової війни велика частина Білорусі була захоплена німцями за лічені тижні - працездатне населення не встигли евакуювати.

І аж до середини 1944 року гітлерівці активно відправляли білорусів у "трудові табори" Німеччини - одних забирали силою, інші, рятуючись від безробіття, їхали добровільно. Але і ті, й інші згодом потрапляли в концтабори на кшталт Дахау, в яких над воротами був напис Arbeit macht frei - "Праця звільняє". З тієї пори в білоруській свідомості словосполучення "трудові табори" стійко асоціюється з поняттям "табір смерті".

Читайте також:

Лукашенко передасть президентські повноваження тому, хто обжене його на лижах

У Білорусі запропонували таврувати водіїв за пияцтво за кермом

Лукашенко оцінив своє відставання від Леніна і Сталіна: Ще топати і топати

У Європі парламентські вибори в Білорусі назвали насмішкою над голосуванням

За матеріалами: Газета.Ru
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...