Туск заговорив про втрату контролю над кордоном Європи – FT

Поділитися
Туск заговорив про втрату контролю над кордоном Європи – FT Туск вважає, що ЄС не контролює свої зовнішні кордони. Ілюстрація © European Parliament / Flickr
На його думку, односторонні закриття кордонів окремими країнами нашкодило порядку на зовнішніх кордонах ЄС.

Європа втратила контроль над своїми зовнішніми кордонами через неправильну реакцію окремих країн на потік біженців. Так вважає президент Європейської ради Дональд Туск перед самітом лідерів ЄС щодо вирішення кризи з напливом біженців.

Як повідомляє Financial Times, президенти і голови урядів країн Євросоюзу збираються обговорити питання, як спільними зусиллями зміцнити захист морського кордону Греції, який перетинають більшість біженців з Сирії. Цей крок може означати передачу Брюсселю ще частини суверенітету Афін.

У своєму листі до голів урядів країн ЄС Дональд Туск написав, що час постати перед лицем "жорстокої реальності" в ситуації на кодоні таких країн, як Греція. При цьому президент Європейської ради звинуватив хвилю односторонніх рішень щодо перекриття кордонів у межах зони Шенгенського договору. Туск вважає, що саме через це "Європа сьогодні не здатна контролювати свої зовнішні кордони".

За посилення контролю над грецьким кордоном, ЄС видасть Афінам додаткову фінансову допомогу. Про це сказали європейські чиновники.

Хаотичний наплив біженців і трудових мігрантів на острови Лесбос і Кос виявив, що грецькі прикордонники неспроможні перевірити і належним чином зареєструвати нелегальних мандрівників. Видання нагадує, що впродовж останнього тижня уряди Чехії, Угорщини, Польщі, Словаччини та інших східноєвропейських країн закривали свої кордони. У Варшаві закликали "зробити кордон ЄС герметичним", щоб можна було повністю контролювати, кому можна перетинати їх в якості біженця, а кому ні.

Угорщина, яка займає найбільш жорстку позицію, закрила кордон для нелегалів, побудувавши на сербському кордоні чотириметрові бар'єри з колючим дротом. Для стримування мігрантів у прикордонні області також були направлені військові. Останні ночі багато біженці провели перед закритими воротами на кордоні.

Також в уряді і Угорщини анонсували будівництво стіни на кордоні з Румунією для обмеження потоку біженців. Це, в свою чергу, нажахало прем'єра Румунії. На думку Віктора Понта, "колючий дріт, агресивні закони, в'язниця і жорстокість не вирішать проблеми". Крім того, Угорщина ввела НП у сусідніх до Сербії територіях, стягнула військових для сдержнивания біженців, а також посилила закони, за якими силовики отримали більше повноважень затримувати біженців та їх депортувати. Так, в перший день в Угорщині по новим законам були затримані понад 9 тисяч осіб, десятки арештовані.

Останнім часом перед Європою гостро стоїть проблема мігрантів і біженців. Тільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тисяч мігрантів. В цілому за більшу половину 2015 року в ЄС вже прибуло близько півмільйона біженців з країн Близького Сходу та Північної Африки.

Уряд ЄС розробив план з квотним розподілом біженців між країнами ЄС, однак деякі з них, наприклад, Угорщина, Словаччина, Румунія, виступають проти обов'язкового прийому біженців.

Детальніше читайте у статті Олексія Коваля Європу накриває вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі