Туск анонсував закінчення кризи біженців

8 березня 2016 в 05:05

Туреччина буде приймати назад мігрантів, які через її територію прибувають в Грецію.

Дональд Туск
Час нелегальної імміграції в Європу закінчилося, вважає Туск
112 Україна

У вівторок, 8 березня, голова Європейської Ради Дональд Туск повідомив, що домовленості Євросоюзу з Туреччиною, досягнуті на саміті в Брюсселі, посилають чіткий сигнал, що час нелегальної імміграції в Європу закінчилося.

"Ми прийняли сьогодні нові сміливі пропозиції Туреччини, щоб протистояти цій кризі. Ми домовилися працювати на підставі наступних принципів: повернення всіх нових незаконних мігрантів, які прибувають з Туреччини на грецькі острови, прискорення реалізації системи візової лібералізації, прискорення виділення 3 млрд євро і додаткове фінансування для механізму допомоги біженцям. Також йдеться про відкриття нових глав у переговорах про вступ, про можливості створення безпечних зон, які будуть ще більш безпечними, і, нарешті, про переселення сирійських біженців за принципом один за одного", - сказав Туск після завершення саміту ЄС-Туреччина.

За його словами, країни Євросоюзу домовилися про значну програмі гуманітарної допомоги Греції, яка буде надана в терміновому порядку.

Відповідаючи на питання, Туск висловив сподівання, що ці заходи приведуть до успіху. Він пояснив: "Ми всі усвідомлюємо, що ми домоглися прориву. Нова пропозиція наших турецьких друзів - це привід прийти до справжнього прогресу за всіма розділами нашого плану дій. Звичайно, будемо обережними щодо деяких деталей, наприклад, юридичних аспектів. Але що стосується суті, ми всі усвідомлюємо, що мова йде про найбільш обіцяючих моменти у цьому процесі. У мене немає ні найменших сумнівів, що ми, зрештою, прийдемо до успіху".

Читайте також: Євросоюз витратить 700 млн євро на біженців до 2018 року – Reuters

У лютому ЄС погодив виділення Туреччині 3 мільярдів євро на реалізацію програм, пов'язаних з прийомом і соціалізацією мігрантів з Іраку і Сирії.

Домовленості між Анкарою і Брюсселем про виділення цієї суми в обмін на прийом 2 мільйонів біженців були досягнуті ще в листопаді минулого року.

Євросоюз також обіцяв Туреччини безвізовий режим з осені 2016 року та перспективи членства в ЄС.

За матеріалами: Интерфакс
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...