Туреччина прокладе канал паралельно Босфору

13 квітня 2013 в 09:00

Проект прокладки Стамбульського каналу є багатоформатним. Це одночасно енергетичний, транспортний, містобудівний, науковий, проект, так само як проект зайнятості та захисту навколишнього середовища.

Босфор
Босфор

Туреччина має намір розпочати будівництво нового судноплавного каналу довжиною 45 кілометрів, який зв'яже Чорне і Мармурове море. Його метою буде полегшення навігації по переобтяженій Босфорській протоці.

Канал "Стамбул", проект якого було розроблено особисто прем'єр-міністром Тайіпом Ердоганом, буде прокладено на північний захід від Босфору і пройде паралельно йому.

Цей план, оголошений прем'єр-міністром напередодні виборів 2011 року, був сприйнятий багатьма турками як прожектерский. Проте в п'ятницю, 12 квітня центральна рада планування при уряді схвалив асигнування на початок робіт.

За словами Ердогана, проект прокладки Стамбульського каналу є багатоформатним. "Це одночасно енергетичний, транспортний, містобудівний, науковий, проект, так само як проект зайнятості та захисту навколишнього середовища. Він дозволить захистити природу Стамбула, навколишнє середовище, море, водні джерела, флору і фауну", - додав прем'єр Туреччини.

Зазначимо, що протока Босфор має довжину 30 км у Туреччині, сполучає Чорне і Мармурове море, відокремлюючи азіатську частину Туреччини від її європейської частини. Береги протоки досить щільно заселені, на його березі знаходиться Стамбул з населенням понад 11 млн людей.

Разом з протокою Дарданелли, Босфор утворює один з найважливіших морських транспортних шляхів, що з'єднує акваторію Чорного моря з Середземним.

З давніх часів Босфор має стратегічне значення. Старогрецьке місто-держава Афіни, яке було залежне від завезення зерна з України, підтримувало дружні відночиини з Мегарою, яка мала колонію Вiзантiй (сучасний Стамбул) на берегах протоки.

Читайте також:

Протоку Босфор закрили для судноплавства через заметілі

Біля берегів Стамбула тоне 86-метровий суховантаж

Вчені отримали дані про динаміку рівня води в Чорному морі за останні 670 тис. років

Туреччина не відмовлялася пропускати танкери зі зрідженим газом для України

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...