Трамп виключив з програми Республіканців передачу зброї Україні – WP

Поділитися
Трамп виключив з програми Республіканців передачу зброї Україні – WP Трамп змусив республіаканців виключити з програми пункт про передачу зброї Україні. © Yahoo!News
Хоча більшість лідерів американської політичної сили, які відповідають за міжнародну політику, виступають за передачу зброї українським солдатам.

Вірогідність того, що одіозний мільярдер Дональд Трамп стане єдиним кандидатом від Республіканської партії на виборах президента США, зростає. Водночас він веде закулісну роботу, намагаючись добитися, щоб нова республіканська платформа не закликала до передачі зброї Україні для боротьби проти російських і терористичних військ в Донбасі.

Про це сьогодні пише Washington Post, додаючи, що більшість республіканських лідерів, які відповідають за міжнародну політику, підтримують ідею озброїти українських солдатів.

Видання нагадує, що Трамп раніше відкидав всі заклики підтримати Україну в той час,я к вона воює проти Росії. А голова виборчої кампанії мільярдера – Пол Манафорт – впродовж десяти років був лобістом колишнього проросійського українського президента Віктора Януковича. Республіканські делегати були дуже здивовані на зустрічі комітету з питань національної безпеки в Клівленді, коли представники кампанії Трампа почали переконувати Республіканську партію виключити з офіційної програми передачу зброї Україні.

Член комітету від Техасу Даяна Денман, яка підтримувала кандидата-республіканця Теда Круза, запропонувала платформі посилити санкції проти Росії, збільшити допомогу для України і забезпечити її летальною оборонною зброєю.

"Сьогодні ідеали вільної і згуртованої Європи, які були сформульовані після Холодної війни, постали перед великим випробуванням російської агресії проти України. Українських народ заслуговує нашої прихильності і підтримки в їхній боротьбі", - сказала Денман.

Представники Трампа на зустрічі, які мали повноваження лише спостерігачів, втрутилися. За підтримки делегатів, які підтримують мільярдера, домоглися того, що питання про озброєння української армії було виключене з програми республіканців. Денман спробувала переконати не робити цього, але їй не вдалося.

"Мене стурбувало те, що вони спочатку відклали мою пропозицію, а потім зовсім її видалили. Я сказала: "В чому ваша проблема з країною, яка лише хоче лишитися вільною?" Це ж дуже просто", - сказала вона.

Зрештою, представники Трампа добилися того, що з програми зникла чітка теза про передачу зброї. Її замінило більш розмите формулювання про те, що США "нададуть належну підтримку". Члени комітету проголосували щодо цих змін і внесли поправку в програму Республіканської партії. Видання зауважує, що тепер офіційна позиція партії щодо передачі зброї України буде суперечити позиції майже всім її лідерам, які відповідають за національну безпеку.

"Це ще один приклад того, що Трамп йде проти лідерів Республіканської партії і її основної позиції, що демонструє, наскільки він буде небезпечним для Америки і світу", - сказала інший член комітету Рейчел Хафф.

Видання нагадує, що Трамп не єдиний політик в США, який відмовляється від ідеї передачі зброї армії України. Президент Барак Обама також не дозволив цього зробити, попри рекомендації чиновників з питань Європи в Держдепартаменті США, а також американських військових. Вашингтон передав Києву лише нелетальне обладнання і певну допомогу.

Водночас, ставлення Трампа до Росії завжди було більш дружнім, ніж більшості республіканців. Він говорив, що "порозуміється" з Володимиром Путіним і що для нього стало "великою честю", коли російський президент похвалив його. Трамп активно вів бізнес в Росії і часто їздив туди з 1987 року. Минулого серпня він заявив, що йому "байдуже" чи вступить Україна в НАТО. А у вересні він говорив, що війна в Донбасі – це "проблема, яка більше впливає на Європу, ніж на нас".

Для Трампа найбільша загроза для Європи не Росія. Про це, як пише Washington Post, кажуть люди з близького кола мільярдера. Він переконаний, що США повинні зосередитися на тому, щоб допомогти Європі побороти ісламських тероризм і відкрити кордони, а не боротися з Путіним. Він закликав скоротити зобов'язання США перед союзниками по НАТО. Трамп просто не бачить жодної небезпеки з боку Росії.

За словами Денман, рішення команди Трампа відмовитися від передачі зброї Україні "зраджує американську рішучість у підтримці демократій по всьому світі". Вона підкреслила, що саме це ключова цінність Республіканської партії.

"Український народ намагається порвати з минулим і лишитися вільним. Ми зобов'язані простягнути руку допомоги тим, хто бореться за свою свобод", - сказала Денман, додавши, що прихильна до курсу Рнальда Рейгана у міжнародній політиці, яка полягала в досягненні миру з позиції сили.

"Трамп дуже часто нагадує про Рейгана, коли говорить про американську роль у світі. Але колишній президент США хоч і вів переговори з Радянським Союзом, він завжди виступав проти російської агресії в Європі і захищав демократичні принципи закордоном. Коли програма платформи буде опублікована, республіканці побачать, як далеко від доктрини Рейгана їхню партію віднесло завдяки Трампу", - йдеться в статті.

В цей же час, кандидат від Демократичної партії Хіларі Клінтон неодноразово засуджувала вторгнення Росії в Україну і критикувала Трампа за симпатію до Москви. Під час кампанії вона заявила, що у разі обрання Трампа, у Кремлі буде свято.

Тим часом стало відомо, що республіканець Дональд Трамп і демократка Хілларі Клінтон в даний часмають приблизно рівні шанси перемогти на президентських виборах в США, які відбудуться 8 листопада. Їх підтримують по 40% американців.

Нещодавно чинний президент США Барак Обама в рамках своєї участі в G7 розповів про те, що "світові лідери здивовані тим, що Трамп є кандидатом від республіканців". "Вони не впевнені, наскільки можна серйозно сприймати деякі з його висловлювань, і це зрозуміло, оскільки багато зі сказаного ним демонструє його необізнаність в тих подіях, які відбуваються у світі, а також його безцеремонність", - передав їх слова Обама.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі